CULT GRAVES – Strange Customs (CD/EP – 2021, Godz ov War Productions)

Godz ov War Productions jedou bomby. Do Evropy totiž vozí, nám, Středoevropanům, úplně neznámé americké spolky, jež mají velký potenciál oslovit místní posluchače. Po EVULSE tu tedy máme další v podstatě začínající formaci s názvem CULT GRAVES, přičemž právě i tahle parta (nebo spíše duo, to je přesnější) si zvolila „zlatou cestu demáčovou“ a hluboce undergroundovou.

Jak mě ovšem pobavila čtvrdhoďka s EVULSE, tak přesně opačný pocit jsem měl ze čtyř rubanic v podání CULT GRAVES. Myslím si, že pánové zde už překročili únosnou mezi „starým zvukem“ a amaterismem. Alespoň tak to na mě působí, byť původní záměr tohoto pochopitelně neznám. Jsem sice přesvědčen o tom, že spousta milovníků „pure metalu“ bude s tímto v pohodě, avšak i hra na „metalově-archeologickou“ výpravu by měla mít určitou štábní kulturu. CULT GRAVES samozřejmě na nějaký standard z vysoka kašlou, punkový přístup, taky přístup.

Žánrově ovšem CULT GRAVES tíhnou pochopitelně k death metalu, přičemž řezavý zvuk kytar hovoří něco o silné dávce blacku. Utopený vokál, přestože mi v této formě v podstatě nevadí, přestavuje spíše další zastoupený nástroj. Toto bych byl schopen akceptovat v grindcoreové branži, ovšem zde bych uvítal alespoň lehký náznak frázování. Kdyby byl zvuk koncipován alespoň trochu přívětivěji, třeba by všechno nebylo až tak zahuhlané a nevýrazné. Škoda.

Pokud mohu něco s klidným svědomím pochválit, pak je to obal a celkové pojetí nosiče. Godz ov War Productions zkrátka dokáží bezejmenným formacím plnit sny vskutku pečlivým způsobem. Zvláště když je součástí disku ještě debutové demo z roku 2018. Takhle se na ty pošahané metalisty musí. ????

Skladby: Abomination Rites, Necrophidius, Strange Customs, Cruor Upheaval;

Demo 2018: Ritual Suicide, Hand of Glory, Astral Hauntings, Bloody Noose, Cult Graves

Sestava: A.C.; A.B.

https://cultgraves.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *