CROUCH – Warning Shot (CD-2015)

Warning ShotNamláceno natřískáno, debutová deska CROUCH pojednává o staré škole hard coru a ve své podstatě dokládá, že kvalitní brutal HC nemusí pulsovat jen v New York City, vždyť i Vyškov si s oním základem dokáže poradit. Problém ovšem spatřuji v tom, že „Warning Shot“ v podstatě jen opisuje od slavných jmen, na nějakou osobitost se tady moc nehraje, vlastně stačí když si představíte několik nahrávek SICK OF IT ALL a BIOHAZARD, skloubíte je do sebe a jste doma. Ačkoliv při svých vzpomínkách… svou nekompromisností mi „Warning Shot“ nejvíce připomíná album „Just Look Around“, ale to už je nějaký ten rok zpět.

Nicméně pohledem hardcoristy, jenž má dostat to co chce, je album této zkušené trojice (Borman . kytara, zpěv /PIGSTY/, Loki /ex-THE BREED, ex-HELLSTRIKE/, Krsak /ex-FILTHY MINDS, MINCING FURY) sázkou na absolutní jistotu. Kluci bez nějakých okolků vsadili přesně na hudbu, kterou mají rádi /dost možná na hudbu, na které vyrostli/ a mohou se u ní vyřádit především co se týče koncertní prezentace. Tam to rozhodně musí být maso. 🙂 CROUCH totiž sázejí na totální útočnost/přímočarost a pochopitelně i sborová motta – jasného poznávacího znaku každé správné hardcoreové bandy. CrouchCD o dvanácti položkách pak pochopitelně uhání jako rozjetá lokomotiva, přičemž nejvíc páry vypouští samozřejmě s úvodními skladbami, kterými se snaží posluchače doslova inzultovat. Postupem času si však uši na onu jadrnou jakost zvyknou, a protože žádná razantní obměna či překvapení nepřicházejí, působí nahrávka v závěru jaksi předvídatelně. To jsou ale zkrátka zákonitosti, jež se netýkají pouze CROUCH, takhle to zkrátka chodí u žánrů s pevně vymezenými mantinely.

„Warning Shot“ ovšem představuje hodně nadprůměrnou porci HC, spolehlivou a zvukově dostatečně kvalitní. CROUCH jsou rozhodně kapelou, která je schopna minimálně předvádět to, čeho jsou schopny velké vzory (alespoň na albu) a upřímně si dovolím tvrdit, že rozhodně patří k tomu lepšímu, co je v tuzemských luzích a hájích ke slyšení (pochopitelně v tomto konkrétním ranku). Osobně se však přiznávám, že mám raději mnohem barevnější muziku s výraznějšími a především osobitějšími nápady. Zastánci starých HC pranostik by však měli být potěšeni, ostatně přesně pro ně je tahle kolekce určena.

ALL

http://bandzone.cz/crouch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *