CORRUPTER – Descent into Madness (CD – 2022, Godz ov War Productions)

Dva francouzští mohykáni, jejichž jména jsou ovšem utajena, se rozhodli pro založení nového projektu. Musím říct, že se vším všudy. Sociální sítě kapele patrně vůbec nic neříkají, pokud se o CORRUPTER chcete něco bližšího dozvědět, musíte se spokojit „pouze“ s hudbou, případně informacemi agilního polského labelu Godz ov War Productions. A žánrové zaměření? Stará deathmetalová škola, černá a smrdutá jako lesní bažinka.

Kdyby album „Descent into Madness“ vzniklo někdy na začátku devadesátých let, nikdo by se nemohl divit. Svým způsobem se už jedná o jistou disciplínu, a to s cílem nejen takto znít, ale hlavně hudbou stylisticky vyvolat určitou sentimentální náladu, jež odkazuje na historický kult death metalu. Přibližně před dvaceti lety, v časech, kdy těchto part začalo mnohonásobně ubývat, se poslední mohykáni dost často setkávali s opovržením, někdy dokonce s posměchem. Nyní je ale všechno jinak. Retro budiž velebeno…

Řekněme si to upřímně: CORRUPTER nepřináší vůbec nic nového a ani náznakem se o nějaké novum nesnaží. Pokud na tuto „hru“ přistoupíte, můžete nasadit figurky a vydat se na cestu. V opačném případě raději všechno potřebné složte do krabice a uložte na půdu. Musím říct, že první variantou nepohrdám zpravidla nikdy a osobně jsem velmi rád, že jsem CORRUPTER dal šanci. „Descent into Madness“ je totiž vzorová ukázka toho, kterak tvořit „devadesátkový“ death metal. Pokud máte tuto hudbu v sobě hluboce zakořeněnou, je nemožné, aby Vás toto album neoslovilo. Hudba CORRUPTER je postavena na brutálně hutném zvuku, houpavých kytarových riffech a především uhrančivém středním tempu. Brutální murmur vokalisty je pak další podstatnou ingrediencí, bez které by to jednoduše nebylo ono.

CORRUPTER mohu za jejich debut jednoznačně pochválit. Baví mě, jak je tento „film pro pamětníky“ sestaven, jakým způsobem hraje a jakou má atmosféru. Dokonce si dovolím tvrdit, že kvalitativně převyšuje i poslední dílka některých „unavených legend“. Pokud je vaší nejvyšší preferencí právě old school death metal, vězte, že toto dílo je pro Vás to pravé ořechové.

Skladby: End of the Rope, Darkest Light, Into the Hearse, No Life Here, Horror and Aftermath, Not Enough to Harm, A Mistaken Anointing of the Sick, Home for the Dead, Descent into Madness

Sestava: –J- – baskytara; -M- – kytara, bicí, zpěv

https://corrupter.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *