COR SERPENTII – Phenomankind (CD – 2018)

Mekkou současného black metalu je bezpochyby Francie. Těch skvělých band je v této zemi opravdu nespočet a kupodivu přibývají další. Jedním z takových objevů jsou i COR SERPENTII, kteří před pár dny vypustili do světa debutovou desku „Phenomankind“. V skutku vyspělé dílo dala dohromady trojice talentovaných rutinérů, přičemž tím nejznámějším je Frédéric Gervais, šikovný multiinstrumentalista z kapely ORAKLE (vřele doporučuji vyposlechnout si precizní dílo „Ectlas“, o němž jsem už na Rumzinu několikrát informoval).

U COR SERPENTII však Fréderic „pouze“ zpívá, neboť po hudební stránce patří projekt dvojce Benoit Jean/Nicolas Becuwe. Tito pánové nedávno pověsili na hřebíček brutal deathmetalovou palbu INSAIN a s plnou polní se vrhli na poněkud odlišnější žánr. Jen pro představu… Dejte si k sobě DEATSPELL OMEGA, tvorbu IHSAHN a výstavní vokály patřící pod střechu ORAKLE. V neposlední řadě je třeba upozornit i na příslušnost k technickému death metalu, jež mají dotyční evidentně zakletý v krvi. Výsledek? Mimořádně přesvědčivý!

COR SERPENTII mohou z fleku konkurovat i těm nejvýznamnějším francouzským partám. Síla „Phenomankind“ spočívá zejména v jeho vyváženosti. Všímat si při poslechu budete nejen brutality a hráčské ekvilibristiky, ale také mrazivé a neskutečně temné atmosféry. Punc osobitosti ve finále nabízí i Frédéricovy vokály, které se rovněž staly jedním z určujících symbolů tohoto prvotřídního debutu. Toto CD by zkrátka nemělo zapadnout. Vlivy známějších part jsou v tvorbě COR SEPENTII samozřejmě identifikovatelné, avšak bezchybné pojetí s prvky neotřelosti, to je přesně to potřebné koření, jež dokáže příslušnou nahrávku katapultovat nad ostatní.

Pokud patříte k milovníkům spíše té modernější blackmetalové větve, dovolím si tvrdit, že s „Phenomankid“ rozhodně nešlápnete vedle. Hotové inferno od první do poslední minuty.

Skladby: Retrieval, A Closer Signal, The Serpent’s Stratagem, Sand Storm, Theomachia, Rise of the Blind, Waves of Wrath, Reversed Evolution, Phenomankind, Ubik.

Sestava: Frédéric G. – zpěv; Nicolas B. – kytara; Benoit J. – kytara

ALL

https://corserpentii.bandcamp.com/releases

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *