CLOSET DISCO QUEEN & THE FLYING RACLETTES – Omelette Du Fromage (CD – 2021, Hummus Records)

Audiofilové všech zemí, i za covidu, spojte se! Co také dělat jiného. Opravdu roztodivné hudební menu se ukrývá v kompletu „Omelette Du Fromage“, které „ukuchtil“ švýcarská pakt s luxusním názvem CLOSET DISCO QUEEN & THE FLYING RACLETTES (Luc Hess & Jonathan Nido + with Kevin Galland & Chadi Messmer). Slovo „ukuchtilo“ je v tomto případě opravdu trefné, neboť image kolekce je inspirována gastro tématikou, ostatně stačí se podívat na obal a názvy skladeb.

Taktéž pojmenování CLOSET DISCO QUEEN & THE FLYING RACLETTES je hodně výstřední, přiznám se, očekával jsem od hudby Švýcarů něco ve stylu šílenců CARNIVAL IN COAL, možná ještě mnohem výstřednější crossover, ovšem není odhad jako odhad. Pouze instrumentální těleso se věnuje jakémusi zvláštnímu druhu post-rocku, který je zajímavým způsobem kombinován s dirty rockem, potažmo punkem. Propojení obou těchto škol, a to i ve vztahu k výslednému zvuku, působí skutečně velmi neotřele a zajímavě. Experimentování je zde pojímáno v „rozumné míře“, přičemž dva hudební světy se na nahrávce ideálním způsobem prolínají.

Pokud však v hudbě přece jen hledáte spíše melodie, CLOSET DISCO QUEEN & THE FLYING RACLETTES pro vás patrně nebudou tou nejlepší volbou. Snadno zapamatovatelných linií zde až tolik není, poslech je třeba brát spíše jako spletitou cestu od bodu „A“ do bodu „B“. Mně však album velmi mile překvapilo ve všech ohledech. Svěží přístup k hudbě a nevšední zvuková jakost, to všechno dělá z „Omelette Du Fromage“ nadstandardní dílo. Umění s šklebem, precizní hráčské výkony a ve finále řádný punk-rock odvaz. Už vím jistě, že k produkci CLOSET DISCO QUEEN & THE FLYING RACLETTES se budu vždy rád vracet.

Skladby: A1 Melolo-Aromatomat, A2 Glutentag, A3 Flugensaft, A4 Goussepaille, B1 Spartacuisse, B2 Flugantaj Raketoj, B3 Gigadodane

Sestava: Luc Hess & Jonathan Nido (CLOSET DISCO QUEEN) with Kevin Galland & Chadi Messmer ( THE FLYING RACLETTES)

ALL

https://www.facebook.com/closetdiscoqueen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *