CLAWFINGER-Life Will Kill You (CD-2007, Nuclear Blast Records)

CLAWFINGER jsou zkrátka neuvěřitelní! V uších ještě nedozněly ostré výstřely vypuštěné z pušky „Hate Yourself With Style“ a máme to další, neméně kvalitní počin, jehož název je opět zlověstný a nenávistný! „Life Will Kill You“ však nenabízí takový „masakr“, jak by se na první pohled mohlo zdát. CLAWFINGER se zkrátka neopakují, ale stále to jsou oni! Album je nečekaně velmi atmosférické a nadýchané, zároveň však nechybí klasicky sekané kytarové riffy, ostré jako břitva! Úvodní skladba „The Price We Pay“ hned na úvod šokuje violončelovou vyhrávkou, která se následně objevuje v ústředním motivu skladby! Znamenitý úvod!

CLAWFINGER tentokráte nedrancují, ale spíše valí horkou lávu, jejíž plamen plápolá v srdcích předních doom metalových spolků. Poněkud „levně“ může působit skladba titulní, patrně šouvky dělající si z koncertních hitů typu „We Will Rock You“. Už vidím ten les rukou na festivalových loukách.Ve valivých tempech a v návaznosti na první skladbu přichází opět jedinečný track s názvem „Prisoners“.Zak Tell se opět představuje jako znamenitý vokalista, zvládající jak ostrý „štěkot“, tak také čisté, fantasticky znějící polohy. Pokud v recenzi čekáte, kdy se konečně zmíním o klasickém „Pařátu“, nic podobného nečekejte. „Final Stand“ je crossoverová elegie, doplněná o zvláštní orientální motiv.

Za podpory razantních kytar zní tato skladba naprosto úchvatně a malebně, těžko byste však čekali, že po několika málo vteřinách vpluje do moderní cyber-trashovky „None The Wiser“, připomínající spojení PAIN a KREATOR v jeden celek. Naopak „Little Baby“ je patrně „nejsladší“ popina v dějinách kapely. Tady jsou CLAWFINGER naprosto k nepoznání. Zakův zpěv doprovází překrásný dívčí hlas a vůbec celá skladba působí jako možný odlitek DEPECHE MODE. Nebyli by to však CLAWFINGER, aby závěrečnou pointu neopepřili o nějakou drtivou smršť. Ano, to přesně se stalo! Na valivý úvod alba posléze navazuje „The Cure And Prison“ a totéž se dá tvrdit o „rozdupávačce“ „Where Can We Go From Here“, jenž jde tak trochu na ruku titulnímu songu. Závěr alba poté drží opět další skvostné „palby“, především naléhavá „It´s Your Life“ vlévá do žil trochu více optimismu (ve srovnáním s předešlým albem). „Life Will Kill You“ je zkrátka soundrack pro vězně, sedícího a odpykávajícího si trest v žaláři. CLAWFINGER nakoukli do mysli podobně potrestaného člověka a posluchačům následně líčí své pocity! Pokud jsem minulému albu udělil plný počet bodů, vůbec netuším, kolik by mělo dostat toto velkolepé dílo! Strhlo mi totiž bodovací systém! Gratuluji a hluboce se klaním!!!

ALL

http://www.clawfinger.net/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *