CIRCLE OF CHAOS – Forlorn Reign (CD – 2022, Satanath Records)

Švédští CIRCLE OF CHAOS? Neznáte? Inu, dobře neděláte. Zatím. Tahle šikovná parta sice působí na scéně už od roku 2008, ovšem novinkové album dala dohromady úplně nová sestava, z té původní zbyli jen kytaristé Jimmy Lundberg a HG Hogström.

Vlastně, když tohle CD při psaní recenze poslouchám, říkám si, že ani není možné, aby se fanouškovi death metalu nelíbilo. Jediné, co se dá vytknout, je to, že jsme obdobné variace na stejné téma slyšeli už nesčetněkrát. Jenže… TO PROVEDENÍ bere dech! Neskutečná palba, instrumentální výkony, kytarové melodie, ale zároveň brutální nátřesk, jak se u švédských souborů sluší a patří. Moc se m libí, kterak pánové kombinují starou školu death metalu se soudobou modernou, jež se zde projevuje především v celkovém zvukovém pojetí.

Zatímco tedy některé kapely tlačí na to, aby zněly jako ikony z devadesátých let, tak CIRCLE OF CHAOS jdou úplně opačnou cestou. Jasné kořeny, ovšem zabijácky současný sound, jehož parametry jsou doslova inzultační. Pokud bych měl kapelu k někomu přirovnat, tak nejlépe ke krajanům DESULTORY, jež obdobný deathmetalový model zhmotnili na parádním albu „Counting Our Scars“. I zde se ideálním způsobem propletla historie se současností (jasně, je to už deset let, avšak z pohledu kultovní Švédů, jako kdyby to bylo včera.????

Ale zpět k CIRCLE OF CHAOS. Ti bezpochyby (ještě) nemají takové jméno a třeba ani obří pověst na scéně mít nikdy nebudou. Nic to však nemění na faktu, že „Forlorn Reign“ je naprosto suverénní deathmetalové album. A moje blbost, že jsem se k němu dostal trochu pozdě… Snad mě kluci nepošlou do prdele a poskytnou rozhovor… ????

Skladby: Fires of Armageddon, Forlorn Reign, The Great Rite, Purgatory, Embracing Chaos, Spectral Disease, Blooded Soul, Förödelsens tid, Óveður, Make You Suffer, Age of Chaos, New Order

Sestava: Per Kolderup Finstad – zpěv; Jimmy Lundberg – kytara; HG Hogström – kytara; Maël Nagot – baskytara; Mark Negro Villa – bicí

ALL

https://www.facebook.com/circleofchaos/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *