CINIS – Subterranean Antiquity (CD-2014, Old Temple/Murdher Records)

Subterranean AntiquityJe libo další razantní masakr z Polska? CINIS jsou naprosto nepřeslechnutelným zastupitelem tamní školy smrtícího kovu, ze které neustále vycházejí nové a nové nahrávky. A že jsem jich měl v poslední době na stole nespočet. Ano, ne všechny byly úplně kvalitní, nicméně „Subterranean Antiquity“ je album, které musí každého milovníka death metalu uspokojit hned v několika ohledech.

Ještě než si však album důkladně rozebereme, musím rozhodně pochválit jeho naprosto perfektní zvuk, pod kterým je podepsáno domácí studio Marcina Sidze (jinak kapela VIA MISTICA) a taktéž velmi oblíbené studio Hertz, v jehož útrobách proběhl také mastering a mix. Fanoušci řízného zvuku si tedy přijdou určitě na své, nemluvě o samotném smrtonosném podání. Co tím míním? Především to, že hoši nemají problém s prezentací naprosto excelentních riffů, jejichž síla a chytlavost, jsou právě oním ušním zabijákem. Co na tom, že po obdobných řekách plulo v minulosti desítky jiných parníků.

CinisCINIS jednoduše umějí uchopit skladbu, napěchovat ji energií a v závěru se ještě dokáží pochlubit i nějakým tím krásným sólem. Největší sila nicméně spočívá ve schopnosti skladbu vygradovat, vystavit refrény tak, že jsou úderné a mají jasné a přímočaré sdělení. Tohle všechno by ovšem nešlo bez podílu vokalisty Lukasze Sikorskiho, který zde podává opravdu luxusní výkon, přičemž svým stylem frázování mi trochu připomíná našeho Zdenála z GODLESS TRUTH. Co se týče vůbec těch nejlepších skladeb, tak opravdu, má v s tímhle poněkud dilema, protože všechny položky bez výjimky, jsou v mnoha ohledech hodnotné, mají potřebný drajv i variabilitu – pochopitelně v rámci deathmetalového žánru. CINIS totiž rozhodně nejsou žádnými experimentárory, zaměřují se čistě na ryze smrtonosnou látku, jenž je ovšem ušita z toho nejlepšího možného materiálu.

„Subterranean Antiquity“ je tedy dalším úspěšným výrobkem z polské deathmetalové dílny. Jelikož je kapela prozatím „bezejmenná“, rozhodně to s prosazením se nebude mít snadné, ovšem pokud alespoň částečně platí, že kvalita se později či dřív prosadí sama, mohou se CINIS dost možná upínat ke světlým zítřkům. Pokud tedy máte rádi energický death metal, technicky i hráčský zmáknutý a částečně i melodický, rozhodně vám tenhle nosič mohu doporučit. Kvalitu produktu poté ještě navyšuje pečlivě zpracovaný obal s bookletem. Tohkle album mohu jen a jen doporučit. Vyzkoušejte, ochutnejte…

ALL

https://www.facebook.com/cinisofficial

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *