Ceny BŘITVA za rok 2014 budou vyhlášeny 14. března v Brně

Břitva 2014_1Tradiční koncertní vyhlášení výsledků již 14. ročníku českých výročních rockových cen Břitva proběhne v sobotu 14. března 2015, a to poosmé v řadě v brněnském klubu Melodka.

Aby nezůstalo jen u předávání cen pro nejlepší česká rocková alba, festivaly či média, divácky jistě podstatnější součástí večera bude koncert pěti českých ostřeji znějících kapel. Na pódiu se představí ADOR DORATH, kteří po několika letech převážného mlčení vydali opět skvělé album „The Very Essence of Fire“. Do popředí tvrdší hudby se vyšvihli rovněž ET MORIEMUR, jejichž „Ex Nihilo In Nihilum“ lze považovat za nejlepší tuzemskou doommetalovou nahrávku posledních let. Vůbec poprvé v historii cen Břitva se představí jedna z kapel Lorda Morbivoda, a to konkrétně kanalizačně blackmetalové STÍNY PLAMENŮ, jimž loni vyšlo povedené album „Propadlé vody“. Dalšími vystupujícími soubory budou metaloví progresivisté ASCENDANCY, kteří zaujali titulem „Count Illuminatus vs The Amazing Ascendancy“, a dále spíše goticky ladění MISTY WAYS, loni debutující albem „Train of Lust“. Jak se již stalo zvykem, chybět nebude ani uvedení další trojice historicky významných kapel do již odhlasované Galerie legend.

Hlasování několika desítek tvrděrockových a metalových publicistů, kteří vyberou to nejzajímavější z české tvrdě znějící produkce, se uskuteční jako tradičně v průběhu února.

Předprodej vstupenek na vyhlašovací večer proběhne v brněnské prodejně Indies a v e-shopu firmy MetalGate, kde bude vstupenka k dispozici v tištěné i elektronické podobě.

Další informace a novinky sledujte na stránkách cen Břitva – http://cenybritva.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *