BRAIN DEALERS – Hostina (CD/EP – 2022)

Kratičké EP o třech skladbách mi doručili až ke stolu slovenští novicové BRAIN DEALERS. Jednoduchý digi-pack v rámci úvodní představovačky úplně bohatě stačí, ostatně kapela vstupní nahrávku bere s určitostí jako takovou malou představovačku. A co přesně nabízí? Ryzí death metal staré školy, který nikterak neurazí, ovšem, ruku na srdce, ani nenadchne.

Nicméně BRAIN DEALERS jsou evidentně vedeni láskou k žánru, a to v patřičné stylistice a image. Stačí se podívat na obal. Ještě výstižnější jsou ovšem texty ve slovenštině, jež kapele sluší. Ukazuje se, že to jde i bez angličtiny, na níž jsme u „kovu smrti“ tak nějak obecně připravení. Ovšem žádné romantické delikatesy skutečně nečekejte, ona hostina není jako „Hostina“. „Obliž si prsty,namoč si chlieb/přelož to pivom a poldeckom tiež/Na dalšiu párty plány sa kujú/Bude vraj panna, všetci to čujú.“

Nadsázka, nadhled a samozřejmě černý humor… No, však i toto dobře známe. Ale i tak u BRAIN DEALERS čuju solidní kapelní základ. Zatím to sice není hostina, spíše lehčí svačinka, ale co není, může být.

Skladby: Hostina, Čierny drak, Posledná minúta

Sestava: Adrián Kulich – kytara, zpěv; Peter Sondík – kytara; Ján Midriak – baskytara; Peter Melich – bicí, zpěv

ALL

https://www.facebook.com/braindealers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *