BLUES FOR THE REDSUN – Deadspace/Desomorphine Trance (CD – 2019, MFL Records)

Také tuzemští BLUES FOR THE REDSUN rozšířili řady ruského vydavatelství Moscow Funeral League Records, a přestože toho mají za sebou už docela dost, počin „Deadspace/Desomorphine Trance“ v tomto případě představuje legitimní debut. Pokud jste se s produkcí velmi těžko zařaditelné formace již setkali, jistě tušíte, že ani novinka nebude nikterak pompézní a snadno stravitelná. A je tomu přesně tak. BLUES FOR THE REDSUN ještě hlouběji pronikli do spektra funeral doomu a určitým způsobem se zde snaží dostat až za jeho hranice.

V praxi se nepochybně jedná o určitý druh extrému, jež staví na pomalosti a hutnosti bez bariér. Kytary spíše rezonují než hrají a zvuk basy představuje pomalu kutálející se kouli na plochém podkladu. Vokály samozřejmě vykazují všechny známky dalšího „instrumentu“ a ideálně tak pasují k mnoha noisovým efektům, jimiž jsou BLUES FOR THE REDSUN pověstní. Dovolím si tvrdit, že právě v důsledku těchto prvků, resp. jejich sloučením, vzniká poměrně osobité výrazivo, vymykající se jakékoliv běžnosti. Minimálně v rámci Česko-Slovenska jsou BLUES FOR THE REDSUN skutečným zjevením. Je však neoddiskutovatelné, že se věnují opravdu velmi specifické hudební disciplíně, většina smrtelníků ji prostě a jednoduše pobrat nemůže (a to sem řadím i posluchače jiných metalových žánrů). Mně osobně však dělá takřka třiatřicetiminutová skladba moc dobře, přestože na ni potřebuji klid a především sluchátka. Pokud podmínky pro poslech „Deadspace/Desomorphine Trance“ nejsou ideální, aplikace se stává v podstatě bezpředmětnou.

A když jsem použil slovo „aplikace“… BLUES FOR THE REDSUN toho aplikují opravdu hodně, a to i v rámci „nadnesených textů“, které se zabývají světem drogových halucinací. Co se děje v hnijících hlavách, když smrt pomalu přichází? Když nadzvednete disk CD, najdete pod ním obrázek krokodýla… BLUES FOR THE REDSUN dali dohromady soundtrack k něčemu, co si mnozí z nás ani snad nechtějí představit. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že hledači hudebních „bizárů“ budou s touto plackou hodně zadobře.

Skladba: Deadspace/Desomorphine trance

Sestava: Jm – kytara, hlas; Co: zvuky, efekty; Mb: baskytara; Ab – kytara; Mt – bicí.

ALL

https://bluesfortheredsun.bandcamp.com/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *