Blíží se metalová událost letošního jara! V českém překladu vyjdou knihy Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu

Pražské vydavatelství MetalGate si pro letošní květen připravilo skutečné knižní hody, které potěší především fanoušky extrémního metalu. Vůbec poprvé vyjdou v českém překladu knihy Black Metal: Evolution Of The Cult a Black Metal: Prelude To The Cult, jejichž autorem je Dayal Patterson, který je u nás známý díky biografii kapely ROTTING CHRIST.

Black Metal: Evoluce kultu je podrobnou sondou do historie žánru. Vrací se k samotným kořenům, ale mapuje i novodobou scénu. Tuzemského fanouška jistě potěší, že vedle kapel jako VENOM, CELTIC FROST, MAYHEM, DARKTHRONE či BURZUM je nemalá pozornost věnovaná MASTER´S HAMMER. Součástí knihy je mnoho dobových fotografií.

Black Metal: Předehra ke kultu první zmíněnou publikaci dokonale doplňuje. Je sestavena z dobových rozhovorů, které autor během let podnikl například s MAYHEM, GORGOROTH, MARDUK, IMPALED NAZARENE nebo ENTHRONED. Čtenář se tak může ponořit do historie a myšlenkových pochodů samotných aktérů.

Dayal Patterson se black metalu věnuje důkladně. Dle jeho slov se jedná o myšlenkově nejprovokativnějších, nejinspirativnější a nejživotnější odnož celého heavy metalu. „Je to nesmrtelná bestie mnoha tváří, konzervativní a zároveň novátorská, nesporně tělesná, a přesto někdy hluboce přemýšlivá. Díky svébytným, filozofickým, duchovním, kulturním a uměleckým kvalitám mohl black metal překonat i své vlastní, pozornost poutající rozpory a stát se jednou z nejdůležitějších forem moderní hudby,“ uvádí v předmluvě knihy Black Metal: Evoluce kultu.

Black Metal: Evoluce kultu a Black Metal: Předehra ke kultu jsou strhující výlety do nitra žánru, který už desítky let vzbuzuje nemalé emoce. Na tuzemský trh knihy vstoupí koncem května roku 2021. Černočernou ságu vydává MetalGate ve spolupráci s nakladatelstvími Cult Never Dies a Feral House.

Ukázka z prvního dílu: https://metalgate.cz/cz/records/1421-ukazka-z-black-metal-evoluce-kultu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *