Blackmetaloví NĀV natočili třetí album! Venku bude koncem října

Bez debat to nejlepší, co jsme dosud natočili! Tak mluví jihočeští NĀV o svém novém albu, které vyjde koncem října u pražského labelu MetalGate. Již třetí řadovka kapely, jež se dnes řadí mezi přední blackmetalové formace tuzemské scény, má název Trpte. „Nahrávka navazuje na předešlá alba kapely. Má tradičně syrový zvuk a atmosféru plnou zmaru a běsů,“ uvádí Ondřej Šmejkal z vydavatelství MetalGate.

„Trpte pro nás představuje další posun, byť nepochybně vycházíme z toho, s čím jsme přišli na prvních deskách. Jsme s výsledkem maximálně spokojení!“ navazuje kytarista a zpěvák Ivan. Kapela novinku opět pořídila v jindřichohradeckém Low Resolution Studiu baskytaristy Hromyho, který se zároveň postaral i o mix a mastering. „O hudbu a texty jsme se rovným dílem podělili já a Hromy, stejně tak o zpěvy. Mimochodem ve skladbě Promaja se k nám ve zpěvech přidal také bubeník Herm se svými dcerami. Na albu máme i zajímavé hosty, ale jejich jména teprve odtajníme,“ říká Ivan.

Od vydání výborně přijaté desky Arcizlo (která se o rok později dočkala vinylové verze) letos utekly tři roky, což však neznamená, že by kapela v mezičase mezi oběma alby nic nového netočila. Vloni vyšlo nadmíru zajímavé splitko s kapelou ŁŪT, na kterém NĀV mimo jiné nabídli strhující cover Co znamená vésti koně od legendy undergroundu THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE. Trpte vyjde ve všech formátech – na LP (ve dvou barevných provedeních), CD, MC a v digitální formě. Sběratelé si tedy přijdou na své.

https://www.facebook.com/nav.blackmetal

https://www.facebook.com/metalgate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *