ASTARIUM – Furies (CD singl/2022, Masters of Kaos Productions)

Nedávno jste si měli možnost přečíst rozhovor s Nikolajem SiNem Sikertskym, rodákem z dalekého Novosibirsku, jenž se svým projektem brázdí undergroundové vody napříč celým světem. Válka, neválka, sankce, nesankce… i v současné době pokračuje SiN ve svých aktivitách a patrně ho jen tak něco nezastaví.

Důkazem budiž i tento speciální disk, jenž je považován v diskografii ASTARIUM za singl, ovšem z mého pohledu se jedná spíše o CD/EP. Jediná skladba „Furies“ má totiž takřka sedmnáct minut, přičemž právě číslo „17“ je v tomto případě velmi důležité. Materiál totiž vyšel na počest sedmnáctiletého působení ASTARIUM na scéně, což už je tedy slušné číslo. Speciální disk ovšem není zvláštní pouze okolnostmi. Cover CD je v rámci blackmetalového žánru hodně bizarní, a to i s ohledem na samotný hudební obsah. SiN se nikterak netají domácím nahráváním a vytvářením hudby takříkajíc na koleně. V jeho případě se jedná skoro o přednost, neboť tak zmuchlaný zvuk kytary jen tak někde neuslyšíte. Zmíněná skladba je však spíše o spleti symfonických a ambientních prvků, které v různých mutacích atakují blackmetalovou stěnu. Celkově je to opravdu hodně velký maglajz, avšak svým způsobem neobyčejný.

SiN je tradičně hodně silný ve vytváření syntetických variací, s kytarami to po hříchu až tolik slavné není, alespoň tedy co se týče výraznosti. Paradoxně tento hendikep v rámci celku až tolik nevadí, neboť po celou dobu se na posluchače valí hmota ve formě celistvého soundtracku. Jakoby to všechno bylo sebráno z nějakého šíleného filmu. Ono asi by bylo blbě, kdyby metal ze Sibiře zněl obdobně, jako metal od Kolína. Zajímavost tedy každopádně.

Skladba: Furies

Sestava: Nikolay SiN Sikeritsky – hudba, vokály

ALL

https://astarium.bandcamp.com/

http://www.astarium.ru/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *