ARTIFICUM NEX – Epitaph For Life (CD-2014, Satanath Records)

Z ruského Nižného Novgorodu pochází skupina ARTTIFICUM NEX, jejíž historie se začala psát v roce 2007, ale až za dalších sedm let se tito zapálení hudebníci dostali k debutové „velké“ desce s názvem „Epitaph For Life“. Zde se nachází celkově deset položek, prostřednictvím kterých pánové vyznávají lásku „černému kovu“.

Zdroj inspirace je cítit na sto honů. EMPEROR, DISSECTION, možná i MASTER‘S HAMMER, částečně BEHEMOTH. Jak asi tušíte, ani jedné z veličin se ruská pětice zatím nepřibližuje, přestože některé hudební postupy nejsou úplně špatné. Celkově však ARTIFICUM NEX ani v nejmenším nedosahují úrovně výše uvedených spolků a opravdu jen těžko mohou zaujmout širší publikum (které je navíc řádně zmlsané a zhýčkané). Naštěstí alespoň jeden typický hudební rys jsem v tvorbě kapely objevil. Je to předně velmi častá záliba v pomalých vyhrávkách deathmetalového rázu, kterých je zde nepočítaně. Domnívám se, že přesně v těchto momentech jsou ARTIFICUM NEX mnohem přesvědčivější, přičemž úplným opakem jsou dosti násilné blackové sypačky. Jo, je to zkrátka takový kolovrátek. Když se skladba řítí z kopce dolů – přímo do slepé uličky, vypomůžou si Rusové touto indiferentní výplní, čímž zbytečně pohřbívají to, co je v jejich písních pozitivní. Čistý horší průměr.

Skladby: The Rotting Temple, Behold the Agony, From the Grave, Ascended by Fire, Back to the Dark, Black Revolution, Venom, Prophecy of Blood, God of Gold, Pale Rider

Sestava: Nick Harren – zpěv; Centurion V – kytara; Thorn – kytara; Adam Crow – baskytara; Noctus – bicí.

ALL

https://artificumnex.bandcamp.com/releases

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *