APATHEIA je na své novince energičtější a veselejší

Čerpají z odkazu šedesátek a sedmdesátek a jejich hudba je nakažlivě energická. Řeč je o havířovské kapele Apatheia, která od vydání debutového alba v roce 2006 popošla výrazný kus cesty a v polovině února vydává své druhé album Elevating Moments.Dříve vesměs art-rocková Apatheia se na novince nechala více ovlivnit americkými kytarovkami jako Foo Fighters nebo Incubus, aniž by ztratila něco ze svého kumštýřství – v duchu svých někdejších vzorů Genesis nebo Pink Floyd. „Nechtěli jsme stát na místě a v nových skladbách jsme vsadili na větší rockovost a drive, aby songy šlapaly jak na desce, tak live,“ říká o albu zpěvák Michal Feber.

Kapela si pohrává se zasněnými klavírními kusy i nespoutaným rockovým drivem a ve výsledku předkládá mimořádně upřímný, pozitivní a energetický materiál. „Programově melancholické kapely nás přestaly bavit. Vzali jsme to za druhý konec a snažili se dát novince spíše pozitivní akcent, a to jak hudebně, tak textově,“ vysvětluje baskytarista Krystian. Album se nahrávalo ve ve studiích Biotech v Praze u Ecsona Waldese a studiu GM v Jablunkově u Martina Roženka. Mix, mastering a produkci má na svědomí Ecson Waldes a Tomáš Špirka, který kapele pomáhal už na debutové desce.

Aktuální sestava:
Michal Feber – kytary, zpěv, klávesy
Krystian Danel – kytary, violoncello, vokály
Sebastian Balon – bicí
Krystian Szynder – basa, vokály

Seznam skladeb:
01. Dressed In Dreams
02. When You’re Not Speaking
03. Created For Me
04. When The Sun Goes Down
05. Until I Smile
06. The One To Follow
07. Circling Like Dogs
08. The Little I Remember
09. Living Dreams
10. Keep Goin‘ On
Z historie:

Mezi největší úspěchy kvarteta Apatheia patří 2. místo ve vyhledávací soutěži Jack Daniel’s Talent Scouting 2009 a speciální cena poroty v soutěži Coca-Cola Pop Star 2005. Za debutové eponymní album kapela získala 3. místo v kategorii objev roku v anketě Volby Ro(c)ku 2006 časopisu Rock&Pop a také 3. místo v kategorii objev roku v anketě rockových publicistů Břitva.

Nejbližší koncerty:
3.2., Praha – Lucerna Music Bar, + The Roads, LUS3
5.3., Karviná – U Einsteina, + Vypsaná Fixa
5.4., Brno – Melodka, + The Roads

www.apatheia.cz

www.bandzone.cz/apatheia

www.xproduction.cz

www.apatheia.cz

www.bandzone.cz/apatheia

www.xproduction.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *