ANTIGOD: Válečné útrapy na daleké Sibiři!

Je tomu již tři roky, co havířovská thrash-death metalová marškumpanie ANTIGOD naposledy rozšířila svoji diskografii o druhou řadovku „Wareligion“. A ačkoliv měla kapela od té doby na pořadu dne především živé hraní, její zatím nejnovější klip z loňského léta dal tušit, že se dříve či později dočkáme dalšího studiového počinu. Ten přichází letos, nese název „W.R.A.T.H.“, neboli „When Righteousness Aims To Hell“, a do vašich uší vtrhne konkrétně na přelomu května a června, opět pod taktovkou MetalGate Records!

Z tematického hlediska lze chystané třetí album rozhodně vnímat jako přímé pokračování toho druhého, tedy jádrem bude opět První světová válka, ovšem s tím rozdílem, že zatímco „Wareligion“ se zabývalo především psychologickým dopadem těžko představitelných hrůz Velké války, které z velké části přinesla smrtící kombinace nových vojenských technologií a stále ještě archaického způsobu vedení boje, „W.R.AT.H.“ se na ploše tentokráte 13ti skladeb zaměří na konkrétní události na jednom konkrétním bojišti v jednom konkrétním časovém údobí.

Oním jevištěm bude východní fronta v závěrečném roce války a hlavními protagonisty budou Československé legie, tedy dobrovolnické jednotky, které se již od začátku války formovaly především ve Francii, Rusku a Itálii, aby bojovaly po boku Dohody proti Německu a Rakousku-Uhersku s nadějí, že právě jejich porážka umožní vznik samostatného československého státu.

Na rozdíl od našich Legií na západě, se situace těch v Rusku dramaticky změnila po Říjnové revoluci v roce 1917. V březnu následujícího roku totiž Leninův režim uzavřel s Německem separátní mír, díky čemuž Legionáři přestali být spojenci a jejich přítomnost se stala de facto nežádoucí. Bolševici sice nejprve měli ambice začlenit naše Legie do vznikající Rudé armády, ovšem až na pár výjimek dali legionáři přednost evakuaci, která probíhala především východní cestou, tedy po Transsibiřské magistrále do Vladivostoku a odtud po moři do Spojených států. A kdyby náhodou byla tato anabáze málo náročná, eskalující napětí mezi Legiemi a Bolševiky vyústilo v otevřený střet, čímž se naši Legionáři de facto stali aktéry v ruské občanské válce.

Pokud tedy vyjma metalu patříte i k fanouškům historie, ať už té české nebo té vojenské, bude u vás příběh „W.R.A.T.H.“, zachycující vypjaté lidské osudy, boj o přežití mezi svištícími kulkami, nejistotu, touhu po životě a touhu znovu spatřit domov, rezonovat o to víc. Krutá sibiřská zima udeří již toto léto. Připravte se!

https://www.metalgate.cz/cz/

http://www.antigod.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *