ANTHEM – Praeposterum (CD-2016, Mad Lion Records)

Taková normální a obyčejná nahrávka v rámci deathmetalového běsnění. Polští přátelé a kamarádi mají k dispozici spoustu talentovaných formací, ale i dostatečný počet „pouze těch dobrých“. A právě do toho druhého tábora bych přiřadil neznabohy z Poznaně, jejichž tvorba není nikterak zlá, ale zároveň nenabízí ani jeden bonusový bodík k dobru. Nahrávka je sice vedena v turbínových otáčkách, ale kvalitní počet nápadů, které by vyčnívaly, tak těch tu příliš nenajdete.

Album zkrátka zapnete, hudba hraje… a pak najednou konec. Absence hlubšího prožitku mi zde schází v prvé řadě. Originálně ovšem nepůsobí ani poněkud strohé blasphemické zpracování, které dokáže okouzlit snad jen působivým obalem a obdobně laděným bookletem. Sympatickou zprávou je ale naopak používání rodné mateřštiny v textech, jejichž obsah si pochopitelně můžete prostudovat.Anthem Skuteční fans tak jistě rádi učiní, a vlastně budou muset, neboť vokalistovi Vivovi není příliš dobře rozumět, což je ovšem škoda. Další problém spočívá v totální absenci nějakých dalších vokálních poloh, které bych zde s chutí uvítal.

Specifikum nahrávky dále spočívá v totálně retro deathmetalovém zvuku. Staromilci pravděpodobně zatlačí slzy v očích, jiní se budou podivovat nad tím, jak je tohle všechno vůbec možné ve stávající době. Jenže ANTHEM zkrátka milují old school a určité sentiměntálně-metalové staromilství. Skoro si říkám, že kdyby hoši mohli znovu točit na pásy, patrně by do toho šli. Ale ono to vlastně ani není třeba, protože z repráků se stejně line „roura“.

„Praeposterum“ mě nebaví. Jedná se o sbírku dosti neosobních písní, jež kopírují dávné tradice „kovu smrti“. Jenže vyčítejte kapele něco konkrétního, když pánové zjevně toto zamýšleli? Z mého pohledu ale vůbec nic nového pod sluncem. Satan se zasmál a já jsem se nudil. V Polsku mám jiné koně…

ALL

https://www.facebook.com/anthemdeathmetal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *