ANTARES-Mind Collectors (CD-2005, Selfrealization)

Malinko opomíjená skupina ANTARES ze Slovenska naprosto nenápadně předkládá své třetí album a po jeho poslechu musím konstatovat, že další kvalitní porce hudby zůstává bez vydavatele. Pokud bylo předešlé CD „Made In Fear“ lehce nadprůměrné, tak novinka může směle atakovat vůbec ty nejlepší počiny na česko-slovenské ug scéně. ANTARES postavili svůj projev na zcela moderním deathmetalovém pojetí.

Z alba je cítit neskutečná lehkost a nápaditost. Všechny tyto pocity do sebe posluchač vsaje hned při prvním tracku „Mind Collectors“, což je vlastně takový reprezentativní kousek, ke kterému kapela vytvořila rovněž i klip (též ke shlédnutí). Tvář ANTARES je postavena na death metalu s temnými a valivými kytarovými tempy za přispění ponurých kláves, které jsou však skvěle navrstvené až za kytarový blok. Velkou devízou souboru je vokál (nebo lépe řečeno vokály). Mimo murmuru Petera Kaštíla se totiž ke slovu dostává ještě host Majo Petranin, jehož čistý zpěv je naprosto profesionální. Byl jsem opravu mile překvapen, kolik dostal prostoru. Střídavě se totiž objevuje skoro v polovině zastoupených skladeb, které tak dostaly až nečekaný rozměr.

ANTARES se absolutně vyhnuli nemoci většiny kapel, spočívající v naprosté podobnosti jednotlivý tracků. Dali si záležet a výsledek je jedno velké překvapení, které doufám nezůstane bez odezvy. Kvalitu CD nesnižuje ani výsledný sound, ba naopak. Deska má správný magický zvuk. Inspektoři ze studia Exponent se opět vytáhli a mohou si společně s kapelou gratulovat. Finální fáze je dále korunována skvělým obalem i bookletem.

Zkrátka „Mind Collectors“ je velmi kvalitní a především chytré album, a rázem atakuje vůbec nejlepší slovenská death metalová díla. Jestli už po téhle fošně nenajdou chalani vydavatele, tak už nevím… Každopádně mají metaloví posluchači další důvod k radosti. Příznivce melodického death metalu nemůže tento opus zklamat. Těšte se na rozhovor!

ALL

http://www.antaresonline.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *