ANTARES – Made In Fear (CD – 2003)

ANTARES, nová to krev na slovenské death metalové mapě. Death metal a Slovensko. Jak jinak. Soubor však nezabřednul do těch dnes již téměř komerčních amerických břehů, ale snaží se hledat vlastní tvář za přispění výrazných melodických motivů. Hned úvodní skladba „Devils Gift“ je pastva pro mé části death metalových bubínků. Mezihra mezi nosným refrénem je vážně velmi podařená. Rovněž následující kousky (hlavně titulní „Made In Fear“) oplývá skvělými kytarovými motivy, takže si člověk říká, jak to, že jsem do té doby ANTARES vůbec neznal ? Aby toho nebylo málo tak hutné kytary podbarvují klávesy, které jsou však docela dobře skryty za tou pomyslnou vřavou těžkých strun. Když už jsem si tak zhruba u šesté skladby „End In Amon Hen“ říkal, že chalanům už pomalu dochází dech, přišla znamenitá kompozice „S.D.I.F.M.“, kde vokalista Peter předvádí i část svého čistého vokálu a věru to nezní zle.

Osmým a posledním článkem je „…till The End Starts“, která jako by vypadla z dílny HOLLENTHON a to hlavně díky úvodnímu téměř orientálnímu motivu. Jediná zásadní negativum vidím v celkovém zvukovém vyznění. Nevím zda to byl záměr, ale zdá se mi, že nahrávka je jaksi nějaká „přebasovaná“. Možná to je jen můj pocit, každopádně např.ve skladbě „Mists Of Avalon“ je průvodní motiv skladby jaksi utopen, což je rozhodně škoda. Při nahrávání si ANTARES přibrali notnou posilu v podobě Dodo Datela, který nejen, že vypomohl s vokály, ale rovněž se podílel na obalu a jeho zpracování, které se zdařilo opravdu mimořádně.

Pokud tedy holdujete takovým spolkům jako jsou dejme tomu DARK TRANQUILLITY, určitě dejte šanci i ANTARES. Já jen pevně věřím, že se kluci vydají cestou death metalové progresivity a nezabřednou do míst ve kterých skončili třeba jejich krajané SANATORIUM. Držím palce!

ALL

Band contact: antaresdeath@hotmail.com, www.antaresonline.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *