ANIME TORMENT – Deathwish (CD-2012, Cecek Records)

Když se řekne „Deathwish“, okamžitě se mi vybaví stejnojmenný film, ve kterém si zahrál hlavní roli mstitele legendární Charles Bronson! Pamatujete? Žádné bojové scény na deset minut! Prostě a jen přímočaré „bum bum“! Jaká to spojitost s litoměřickou deathmetalovou formací, jenž v letošním roce vydala svůj oficiální debut?! Také ANIME TORMENT patří doslova k neprůstřelným drtičům, naprosto nemilosrdně válcujícím vše co jim přijde pod ruce. Nekompromisní exkurz však čítá bez několika vteřin pouze osmnáct minut, a to je na můj vkus poněkud málo. Zvláště pak, když je nosič označován přívlastkem „album“. Lepší by určitě bylo používat termín „miniCD“ (o vydání se postarala víceméně punkově zaměřená firma Cecek Records, což je pro mě docela překvapení), ale to je pouze takový nevděčný detail, na který zkrátka nemohu neupozornit.

Co dočinění tedy máme s opravdu masakriózním death metalem, přičemž tu a tam se objeví nějaký ten coreový náběh, jenž dokáže průběh skladby ještě vyostřit, alespoň tedy co se týče atraktivity. Zároveň i v tom pro leckoho neprostupném bordelu se dá vystopovat nějaká ta melodická pasáž, která je pochopitelně v silném kontrastu se všudepřítomnou bestialitou. Podle mého názoru by však kapela mohla těchto protipólů využívat ještě mnohem víc. Hudba by se tak stala mnohem bohatší a tím pádem i zajímavější. Co se týče zvukové kvality, tak v tomto ohledu patří „Deah Wish“ k solidnímu nadprůměru. Všechny nástroje jsou vcelku čitelné a rovněž řev vrchního psychopata (Ondra Svoboda) není úplně k zahození.

Naopak největší defekt spatřuji v absenci širšího stádia originality. Tohle všechno jsem už jaksi tisíckrát (možná i milionkrát) slyšel někde jinde a kluci zatím zrovna nepůsobí tak, že by chtěli skočit vynalézavosti šipku do klína. Jednoduše řečeno, ANIME TORMENT předvádějí solidní standart, ovšem to dnes bohužel nestačí. Nikdo hvězdný však z nebe nespadl a pokud budou hoši i nadále pracovat se stejným zápalem, můžeme se brzy dočkat velkého překvapení. Instrumentální potenciál tu rozhodně je, teď už by to chtělo jen získat patent na vytvoření osobitějších skladeb, které by se svévolně zakořenily do hlav posluchačů. Jak je uvedeno v biografii, kapela není  vůbec líná na krok, často koncertují a já pevně doufám, že její progres bude v příští letech ještě výraznější. Držím palce!

ALL

http://bandzone.cz/animetorment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *