ANHEAD-Pop Orthodox (CD-R-2004)

Pražští ANHEAD odhodili všechny zábrany a postavili se na vlastní nohy! Ostatní své nahrávky doslova spláchli do té nejhlubší žumpy a vrhli se na hudební „pop ortodoxní guláš“! A výsledek? Vynikající! Tohle je nadhled té největší jakosti. Pokud jste ale kovaní metalisté, tak se tomuto materiálu raději vyhněte, jelikož byste mohli nadávat na prašivou diskotéku! Ano, tohle je brutal disko music! Ale abych stále nechodil jen kolem horké kaše. Úvodní dvouminutovka „Showstars“ je absolutní DJ popina, kterou uslyšíte na každé třískotéce. ANHEAD si z toho ale dělají psinu a to opravdu svojským způsobem. Hutným kytarovým spodkem kamenují usměvavé chlapečky z dívčích cárů pro náctileté! Při pohledu na sestavu si ihned vybavuji pařícího Martina Jandourka z break beatových SECTOR-X. „Elektrárna“ nemizí ani v následujícím kousku „Sebestředná“. Doslova dech beroucí je španělsko-orientální závěr, kde vokálem vypomohla Anna Neuwirthová. Vůbec kombinace českého a anglického zpěvu, který je výhradně v moci Matěje Lipského, (jinak NEGATIVE FACE a čert ví co všechno :-)) není vůbec na škodu. Ba naopak.

Je opravdu velkou devízou ANHEAD. Matěj byl v dřívější době možná zvyklý na řádný murmur, ale jak je vidět, ani melodická poloha mu nedělá výraznější problémy.Největší a (a dá se říci nejúsměvnější) „popárnou“ je skladba „Svatba“, která tak trochu ovlivnila celý koncept CD (viz. obal i booklet). Kapela občas míchá koprovou omáčku s pomeranči a já si připadám jako zajatec nějakého hlavolamu. Pamatujete si ještě na Rubikovu kostku? Další skladbou je „Tlusťoch“! Opět velmi zpěvná hitovka, nechává tak trochu vzpomenout na doom metalovou minulost. Ovšem hodně lehoulince. Text je totiž plný vtipných poznámek a variací. Hudba šlape ve stylu těch nešílenějších kousků od WALTARI. „Ene Kleines Schrecklichestuck“ už je opět rytmickou „tuc-tuc“ palbou s řádně uřvaným nápěvem. Německý název skladby nemate. Text je opravdu německý a je obdivuhodné, kterak si Matěj dokáže poradit i s tímto tvrdým jazykem. Jako když se ATROCITY zblázní! Třešničkou na dortu je na závěr zařazená předělávka „Far Away“ od finských experimentátorů WALTARI. Borci si s ní poradili po svém a výsledek je opět sympatiemi vonící. Nová tvorba ANHEAD je šťavnatá jako červencové třešně! Materiál „Pop Orthodox“ ukázal, že pro tyto „lišáky“ neexistují hranice. Kam až budou ochotni zajít příště? Jsem moc zvědav!

Pánové, vím že tenhle počin je asi jedna velká legrace, ovšem za ten nadhled a uvolněnou, ničím nesvázanou atmosféru, vám tleskám. Vše podtrhává výborný, skutečně výborný zvuk! Tenhle CD (demáč) nemá chybu! PS: Vlastně ano, dokázal bych si ho představit ještě o dvě skladby delší. Bravo! A nebojte se! S touhle úchylárnou nikdy vydavatele neseženete, takže zůstanete stejně na dně UG :-)!

ALL

http://bandzone.cz/anhead

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *