ANGERPATH – Forgotten World (CD – 2022, Deformeathing Production)

Na album „Forgotten World“ od polské kapely ANGERPATH se sluší opravdu řádně upozornit. Je zvláštní tím, že vyšlo už v roce 2007, ovšem v rámci reedice se po letech dočkalo výrazného zvukového vyztužení. Přiznám se, nevím, kterak debut ANGERPATH zní v originále, ale tato nová verze je naprosto skvostná. Ne nadarmo se o „Forgotten World“ hovoří jako o drahokamu polské metalové scény, pohříchu poněkud skrytém.

Když jsem CD poprvé poslouchal, vůbec mě nenapadlo, že by se mohlo jednat o dílo takřka patnáct let staré. Album je poháněno říznou metalovou modernou, parádní zvukovou kvalitou a oldschoolově řešeným vokálem. Z jednotlivých skladeb doslova „kape krev“. V jejich nitrech najdete řadu těžkých kytarových riffů, jež jsou součástí pestrého kompozičního kolotoče. Vězte, že tento kotouček se Vám hned tak neoposlouchá.

Za takto uchopený obsah by se jistojistě nemusela stydět lecjaká světová hvězda deathmetalového žánru. Rázně tvrdá produkce, neuvěřitelně hutná –  hrubiánský masakr, technické finesy a v neposlední řadě i místy doomové pasáže (viz track nazvaný „Hopes“). Je toho opravdu moc, co tato nezbedná kolekce nabízí. Ani se nedivím, že se ANGERPATH podařilo umělecky vyčerpat hned po prvním vydání. Ano, čtete dobře.

Pokud chcete muzikanty z ANGERPATH dále sledovat, musíte se zaměřit na progmetalovou partu s názvem NEWBREED, kde působí hned tři instrumentalisté. Zpěvák Pachu posléze zakotvil v grindové mlátičce HOSTIA, která byla před časem na Rumzinu rovněž představena. Nicméně „Forgotten World“ je doslova a do písmene probuzená bestie. Modern death metal na steroidech (a fyzický nosič s novou grafikou – to všechno v luxusním balení). Sežeňte si to, stojí to za to!

Skladby: Forbidden Voice for All, Human Is Left with Nothing, Closed in a Small Thought, The Darkest Moment, Hopes, Forgotten World, Every Little Word

Sestava: Łukasz Pach – zpěv; Tomasz Wołonciej – kytara; Szymon Fiuk – kytara; Stanisław Wołonciej – bicí, baskytara

ALL

https://deformeathing.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *