Americká KYLESA na jediném koncertě v ČR vystoupí v ostravském Barráku!

Kylesa Retro tour_SummerRychle jedna pořádná akce před plným proudem festivalů. Již 6.7. si pro Vás klub Barrák připravil akci, která ostravské koncertní dění zase o nějakou tu příčku nahoru. O Kylese bylo řečeno spoustu, každopádně jistě platí jedno, je to kapela, která vždy dokáže překvapit. V průběhu let si KYLESA prošla spletitou cestou plnou sludgového bahna, pomalé a naléhavé temnoty či psychedelického rocku, aby ve finále vykrystalizovala do nynější podoby, kde se ochomýtá kolem progrese nebo třeba také klasického rocku. To vše zahaleno do černého hávu textů, ve kterých najdete spoustu symbolů a reflexi dnešní ne zrovna veselé doby.

Sestava kapely se měnila v průběhu let, ale jedno jasné, pořád je to spíš rodina alternativně smýšlejících lidí, která se vypracovala z hlubin undergroundu až na festivalovou úroveň. Kromě dvou hlavních tahounů, kytaristky a zpěvačky Laury Pleasants asistující charismatickému Phillipu Copeovi, který se věnuje stejné zálibě v kytarových riffech a výborných textech. Doplněni o výborné, a teď pozor, dvojí bicí Carla McGinleyho a Erica Hernandeze či Chase Rudeseala obsluhujícího basu nebo třeba také theremin vytváří pestrobarevné koláže všeho, čím si prošli.

Co se diskografie této smečky týče, je toho hodně. Poslední deska ‚Ultraviolet‘ je zaměřená spíše na lyriku, ale rok starší deska výběru starých fláků ‚From the Vaults, Vol. 1‘ vás zase zarazí do země a nepustí. Setlist všech koncertů bývá pestrý, takže se každý dočká určitě „té své“. A kdo nezná, nevadí … pozná a rád. Turné doplní LAZER/WULF, kteří míchají matematické a technický vymazlené melodie společně s metalovou špínou ne nepodobnou kapelám jako právě KYLESA, Torche nebo Intronaut. Tato kapela má určitě ještě co sdělit.Koncertu těchto dvou výborných skupin bude asistovat Archibald Tuttle, lokální začínající kapela která kombinuje sedmdesátkové rockové vyhrávání s metalem a místy se pouští do hlubokých pasáží brodících se v pomalém bahně.

Tento koncert je opravdu vydatný chod pro všechny, kteří rádi ochutnávají a poznávají nové věci. Vstupenky je možné pořídit od 190,- Kč v předprodeji v hudebninách pod klubem nebo prostřednictvím sítě Eventim. Na místě pak bude vstupenka stát 250,- Kč.

http://www.kylesa.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *