AKRAL NECROSIS – Mor přichází z Rumunska!

RomaniaZ Rumunska ke mně před časem doputovalo splitko kapel AKRAL NECROSIS a MARCHOSIAS, a protože se mi zalíbila práce především prvně jmenovaného spolku, hodil jsem do Rumunska černou rukavici s cílem poklábosit a seznámit se. A? Povedlo se! Na mé otázky odpovídal vokalista říkající si Octav Necrosis, kterého jsem zachytil na startu festivalového léta. Však si také velmi pečlivě prohlédněte přiložené fotografie.

Zdravím tě z České republiky! Moje první otázka je docela snadná! Co se skrývá za pojmenováním AKRAL NECROSIS? Nějaký skrytý význam?
Zdravím z Rumunska! Význam našeho jména znamená dýmějový mor, kdy se na končetinách objevují hnisavé symptomy. V našem případě se však jedná o metaforu, jejíž podstatou je nakažení všech přítomných lidských duší, a to prostřednictvím naší hudby.

Prozraď nyní něco málo o starších nahrávkách? Dá se materiál na splitku nějak blíže porovnat s materiálem, který je součástí řadového CD „Pandemic Dominion“? V čem jsou oba produkty rozdílné?
Split CD obsahuje dvě skladby, které jsme složili hned poté, co jsme vydali album „Pandemic Dominion“. Můžeme to vlastně nazvat tak, že split je vlastně takovým mostem mezi dvěma řadovými deskami. Nicméně zpět k „Pandemic Dominion“. Řekl bych, že jsme dosáhli většinu z toho, co jsme si stanovili, přestože kompletně se vším spokojen nejsem. Každopádně člověk bude asi vždycky spekulovat o tom, co se dá udělat lépe, nebo co ještě víc vylepšit.

Akral Necrosis_band_promoCo vás vedlo k tomu, že jste si pro splitko vybrali právě kolegy MARCHOSIAS? Jaké jsou doposud ohlasy na vaše společné dílo?
Naším hlavním nápadem bylo udělat splitko s jinou kapelou z naší země. Byl to pro nás lepší nápad, než vydat samostatné EP. Navíc s MARCHOSIAS se nám spolupracovalo opravdu dobře. Dalším motivem bylo i to, aby lidi nemuseli na další řadovku čekat tak dlouho. Jak už jsem tedy uvedl, splitko bereme jako takový most mezi „Pandemic Dominion“ a nadcházejícím LP. Co se týče recenzí na split, tak většina z nich byla hodně pozitivních. Ukázalo se, že si lidé dokáží naši hudbu opravdu hezky užít. Za obrovské štěstí považuji též spolupráci s Load Rage Music, díky kterým se nahrávka dostala do spousty zemí.

Je nějakým způsobem určující název „(Inter)section“? Souvisí přímo s tvorbou AKRAL NECROSIS či MARCHOSIAS?
Použili jsme tento název jako takovou slovní hříčku. Jedna část se vztahuje k dvěma odděleným hlavám, které jsou na obalu. Křižovatka v názvu pak značí skutečnost, že nosič je rozdělen na dva celky. Tedy vlastně dvě nahrávky, jako ty dvě uťaté hlavy.

Akral Necrosis_liveJakých témat se drží vaše texty? Předpokládám, že autorem jsi patrně ty sám…
Obecně se o texty starám já. Moje inspirace vychází často z knih, nočních můr a někdy z prostých všedních věcí. Co se týče samotné náplně, tak se všechno točí kolem života, smrti, metafor na různé způsoby, nechybí ani témata spojená se soudobým fanatismem. Když si texty začneš pročítat, určitě v nich najdeš mnoho významů, ale osobně bych se v tom nechtěl příliš hloubat. Nechám to raději na každém.

Jak důležitá je pro vaši kapelu blackmetalová image? Jedná se o pouhé umělecké vyjádření, nebo je tenhle žánr pro vás na úrovni ideologie?
Black metal se ukázal jako přirozený způsob, kterak vyjádři sebe sama. Než jsme založili AKRAL NECROSIS, někteří z nás experimentovali hlavně s death metalem. Nicméně mě samotnému death metal nestačil. Prostě jsem po nějaké době nebyl úplně spokojen s tím, co bych chtěl dělat. Navíc black metal se čím dál tím víc začal přibližovat mému hudebního vkusu, což se následně promítlo i do AKRAL NECROSIS. Obdobně je to i s image, kterou používáme při koncertech. Vnímáme to jako takovou žánrovou součást. Používáme corpsepaint jako bránu do nálady, která nejlépe vystihuje naši hudbu. Pokud chceš odpovědět na poslední část otázky, vůbec v tomto ohledu nechci hovořit o nějaké ideologii, protože každý z nás má vlastní způsob chápání toho, co je black metal. V mém případě se jedná o krev mého každodenního života. Black metal má zkrátka takovou podobu, jaký jsem já sám, a jak vidím svět kolem sebe.

Akral Necrosis_promoDostáváme se ke krásám rumunské přírody. Je i tohle parketa vašeho zájmu? Jaký je tvůj názor na současnou průmyslovou revoluci, která probíhá napříč rumunským venkovem?
Rumunská krajina a příroda určitě krásná je, ale já osobně nejsem člověk, který by všechny ty přírodní krásy vyhledával a vídal je až tak často. Skutečně se nepovažuji za nějakého přírodního chlapa. Mnohem víc spokojen se cítím v městské architektuře a přeplněných ulicích. Myslím, že něco z toho je silně cítit nejen v naší hudbě, ale i textech. A průmyslová revoluce? Vidím to spíš na průmyslovou korupci s velkými lesy, kdy dochází ke kácení stromů za nelegální zisky. Znič dneska raději všechno, vždyť zítra už nemusíš být vůbec naživu.

Co nám můžeš prozradit o rumunské metalové scéně? Zvedá se její úroveň?
Naše scéna je rok od roku větší a větší. Máme zde spoustu skvělých kapel, a to ve většině žánrů. Dá se tu pravdu najít spousta vynikajících nahrávek, které působí velmi profesionálně. Ale jako každá scéna, tak i ta naše se potýká s některými problémy. Jaké to jsou? No raději se o těch špatných věcech nebudu zmiňovat. Mojí jedinou výtkou tak zůstává jen to, že zde existuje opravdu málo kapel, které jsou schopny nést plášť black metalu takovým způsobem, který k němu dokáže vyjádřit patřičnou úctu.

Akral Necrosis_live2Když jsem byl v Rumunsku, tak mi spousta lidí mi povídala o tom, že rumunský národ je věci víry velmi ortodoxní. Souhlasíš i ty s tímto tvrzením? Jaký je tvůj názor na otázku náboženství ve vztahu k Rumunsku?
Pravoslavná církev má i v přítomnosti v Rumunsku silnou a maligní pozici. Náboženství by se vůbec nemělo míchat do politiky, nicméně u nás tomu tak stále je. Jednu dobu jsme sice nebyli daleko od zákazu náboženství ve školách, ale nakonec zvítězil přesně pravý opak. Nyní nejsme naopak daleko od zákazu zdravotní nauiky a sexuální výchovy. Pravoslavná církev je zkrátka velmi silná a neskutečně snadno se ji daří vymývat lidem mozky. Když vidím, jak někteří lidé dokáží přemýšlet, mám dojem, že se vracíme někam hluboko do temných časů středověku. Musím říct, že mě tyhle věci opravdu nehorázně vadí. Všechno je to jen o obrovském pokrytectví toho nejhrubější zrna. O největším pokrytectví, jaké lze v současnosti spatřit.

Inter_sectionProzraď nyní, jaké kapely v současnosti nejvíce posloucháš? Třeba můžeš dát čtenářům Rumzinu nějaký dobrý typ…
Poslouchám tuny nových kapel. Zmíním alespoň některé ty z Rumunska: BLOODWAY, SADDAYAH, DAMAGE CASE.

Jaké budou další kroky AKRAL NECROSIS? Máte už nachystaný nějaký nový materiál pro další řadové album?
V tomto okamžiku je nové album takřka hotové… Nahrány jsou bicí i kytary. Takže má odpověď je ano! Nové album vyjde na podzim tohoto roku. Můžete očekávat devět nekompromisních skladeb.

Chtěl bys nyní něco vzkázat fanouškům a čtenářům Rumzinu? Já osobně vám přeju hodně štěstí v dalším tažení!
Děkuji ti za otázky, odpovědi na ně jsem si skutečně užil. A co vzkázat fanouškům a čtenářům? Zůstaňte s námi v kontaktu prostřednictvím oficiální Facebook stránky a očekávejte vydání našeho nového alba. Pokud tedy máte rádi neúprosný black metal!

ALL

https://www.facebook.com/pages/Akral-Necrosis/131156943575470

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *