ABJECTION – Malignant Deviation (CD/EP – 2021, Godz ov War Productions)

Stáj polských Godz ov War Productions se rozrůstá o severoamerické spolky, jež s maximální intenzitou přísahají na deathmetalovou „zlatou žílu“. Nejinak tomu je v případ kanadských ABJECTION, kteří fungují teprve krátce. Všichni zainteresovaní však působí v dalších kapelách či projektech, takže jsem tak nějak tušil, že debut „Malignant Deviation“ nebudou provázet závažné porodní bolesti. A přesně tak tomu je.

ABJECTION předkládají kvalitní dílo, jemuž na můj vkus schází trochu více kreativity. Nedávno jsem recenzoval demo amerických EVULSE, kde mě v podstatě přesvědčila ona nefalšovaná „absurdní hra na staré časy“. Tvorba ABJECTION je v tomto ohledu trochu nečitelná, ovšem celkově mám z toho všeho pocit, jako když je všechno až moc navážno. Možná je to tou blackmetalovou atmosférou, možná i díky tomu nahrávka poněkud zabředává do galerie „bezejmenných a snadno zaměnitelných“.

Celkově však má kolekce „Malignant Deviation“ co nabídnout a své posluchače by si najít mohla. Za dvacet krátkých minut se toho v rámci pěti skladeb (intro „Of Consuming Decay“ nepočítejme) děje poměrně dost, přičemž tu pochopitelně není prostor pro nudu (je ale možné, že stejně dlouhý příspěvek bych už třeba nedal). Osobně mě hodně baví vokál, jenž působí skoro až hororově. Zároveň je účelně nadsazen nad všechny nástroje a nějakým zázračným způsobem toto spojení funguje (u některých kapel je toto naopak vysloveně prudérní). Zapomenout ovšem nemohu ani na pestrý arsenál kytarových vyhrávek, díky nimž jsou skladby o poznání bohatší. Lehce nadprůměrná nahrávka, myslím si. Vysvědčení tedy vůbec ne špatné.

Skladby: Of Consuming Decay, An Illusion of Sleep, The Black Stag, Nightmares Awoken, The Madness Within, Darkness Unatterable

Sestava: Cole Benoit – zpěv; Sergey Jmourovski – kytara, baskytara; Troy Horton – kytara; Josh Bueckert – bicí

ALL

https://abjection.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *