A PREGNANT LIGHT – Broken Play (CD – 2019, Colloquial Sound Recordings)

K albu „Broken Play“ jsem přišel jako schizofrenik k uklizenému dětskému pokoji. Nicméně stačil jeden jediný poslech a bylo mi hned jasné, že toto hudební menu velmi rád smlsnu. Projekt A PREGNANT LIGHT, který patří výhradně do rukou amerického hudebního workoholika (Damian Master), je skutečnou lahůdkou pro milovníky blackmetalového „no pure“ . Zároveň ale nelze tvrdit, že by se Damian uchyloval k avantgardním či experimentálním libůstkám, už vůbec bych nehovořil o uhlazených slaďárnách.

„Broken Play“ udivuje spíše rozličnou skladatelskou stylistikou. Je zkrátka znát, že hlavní protagonista vyrostl na úplně jiných žánrech a k black metalu se dostal v podstatě jen díky vlastní „všežravosti“. Výstřelky z jiných hudebních odvětví dodávají kolekci patřičný šarm, to je zřejmé, ovšem nejsou v zásadě primární. Damian zkrátka prolil black metal nezvyklým druhem emocí, jež jsou typické pro zcela odlišné žánrové kruhy. Jedná se o takový speciální druh „black poetiky“ a souboru sebelítostí v barvách grunge. Pláč, vztek, neurvale hrdelní scream, naléhavost a extrémní kytarová bouře nad Michiganem.

Damian Master zhudebnil osobní terapii, prostřednictvím které vyhání ze své hlavy démony. I v tak extrémních otáčkách je cítit neuvěřitelná skladatelská hloubka, prostřednictví které zanechává za zády početnou karavanu „bubáků“. Těm by se pravděpodobně nelíbil ani jistý „religiózní vklad“, který zde reprezentuje hřejivý záblesk naděje (interesantní je v tomto ohledu hned úvodní track s pikantním názvem „My Last Song“). Ale to je jen taková příjemná hra před sebevraždou. Kdepak, tady rovněž bydlí ZLO, i když jím nechce být. Základ tradiční, ingredience ze světa příšer neznámých!

„Broken Play“ představuje slastnou alternativu v utopeném hudebním světě, kdy každá druhá skupina představuje anonym.

Sestava: Damian Master – hudba, zpěv

Skladby: My Last Song, Broken Play, Babychain, I am The Man of Your Dreams, Holy Death Candle, Future Panther, Purple Light (Part Two), L.I.G.H.T.

ALL

https://apregnantlight.bandcamp.com/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *