PIGSTY – Hulení je jediná forma komunikace mezi dokonalým prasečím a nedodělaným lidským světem!

Z nenápadného spolku PIGSTY vyrostl během posledních dvou let docela dobrý pojem. Hoši drtí grind té nejšílenější jakosti, přitom ale nezapomínají na pestré „vychytávky“, kterými svoji hudbu perfektně obzvláštňují. Na zdařilý debut „Return“ se v těchto dnech již snaží navázat krásně vypadající CUT MCD „Spiders“, představující kapelu v trošku jiném světle, ale také hlavně v odlišné image. „Prasata a Pavouci“! Více už prozradí kytarista Bormann…

Čau Bormanne, nedávno jste vydali své druhé album „Spiders“. Fanoušci ještě nestačili pomalu vstřebat „Return“ a vy už s novou fošnou! To jste tak pracovití?
Jak sviňa. 🙂 „Spiders“ je MCD a je tam 8 skladeb, takže to nevyžadovalo takový čas, jako kdybychom se připravovali na plné CD. Ke všemu Roman z BizzareLeprous prod. to chtěl mít venku do Obscene Extreme festu.Každopádně s dalším CD tak spěchat nebudeme.

Oslavili jste vůbec nějakým způsobem vítězství v anketě BŘITVA 2002 v kategorii debut roku ? Si myslím, že jste se asi pěkně umrtvili, co?
Vyžrali jsme v Sandriku, kde se předání uskutečnilo, flašku zelené a broskvové jsme dali taky pěkně pokouřit. Byly v akci, tak byla škoda toho nevyužít a jelikož moc lidí, co tam bylo zelené neholdovalo, zbylo to na nás. Do toho ještě Krušovice dvanáctky. No, cestu domů jsme pěkně prospinkali.

A hned útočíte novou fošnou …Proč zrovna „Spiders “? To máte rádi takovou hnusnou havěť? Taky by si mohl podat k CD něco málo důležitých informací…
To jsme tak jednou o minulých prázdninách požili cukroví od kamaráda Hříbka, který nám do nich přimíchal něco pro labužníky. To se z nás potom začali linout nápady na CD, ale hned nám bylo jasné, že prvně se začneme věnovat pavoukům. Popůjčovali jsme si z knihovny odbornou literaturu a začali studovat, abychom se o nich dozvěděli co nejvíc. Pak už jsme kontaktovali našeho kamaráda Huga a řekli mu o své vizi obalu a on začal pracovat. Jinak na CD je 9 stop, první je intro, následuje 7 nových věcí a cover. CD je trochu někde jinde než „The Return“ a podle některých ohlasů není zase tak na první poslech.

Má někdo z vás doma pořádného sklípkana ? Jedna má bývalá spolužačka byla chovem těchto potvor úplně posedlá…Dokonce chovala i hady, který jí jednoho krásného dne pláchnul a zpustil se po balkóně sousedům…Co následovalo potom asi nemá cenu dodávat :-).pigstylive
Proč ne? Mě by to zajímalo. Mám taky pár známých, kteří jsou chovateli podobných potvůrek. Jeden chová jisté kapku jedovaté sklípkany. Říkal, že ho jeden jednou kousl a pak měl haluze jak prase. Já bych to asi doma mít nemohl. Jsem těmito tvory fascinován, ale ne tak, abych je měl doma.

Podoba „céda“ je super. Cut-CD v UG kruzích ještě žádné nepamatuji…ale onehdy tento nápad použili J.A.R., víš o tom ? Každopádně vaše pavučinka vypadá ještě lépe…
Díky za poklonu, ale ta patří především našemu dvornímu grafikovi – Hugovi. To CD J.A.R. jsem měl půjčené a tenkrát jsme na to koukal jak péro. Pak jsme byl na výstavě INVEX, kde jsem viděl jak se takto pro reklamní účely dělají domečky, vánoční stromečky a podobné krávoviny. Ale to bylo tak před pěti lety. Tenkrát by mě ani ve snu nenapadlo, že se něčím podobným jednou budu taky moct pochlubit.

Už podruhé jste na album zařadili předělávku od RATM. Je to opravdu srdcovka, nebo covery berete čistě jako srandu ? Jó, jak se ti vůbec líbí jejich nástupci, skupina AUDIOSLAVE?
„Rejči“ jsou naší oblíbenou kapelou a potom, co jsme nahráli „Bulls On Parade“ jsme si říkali, že jim ještě někdy musíme vzdát hold, ale neplánovali jsme to na „Pavouky“.. S tím přišel Flegin, který poté co uviděl někdy na jaře návrhy obalu, jednou vyhulenej na zkoušce navrhl, ať nahrajem tu poslední písničku z Matrixu, když už máme matrixovský podklad. Jinak abych řekl pravdu, tak se mi AUDIOSLAVE moc nelíbí. Líbili se mi když byli jak R.A.T.M., tak SOUND GARDEN..

Když jsem se díval na vaše webové stránky, tak mám pocit, že asi hodně hulíte travku…Rovněž některé vaše texty opěvují ganju…Co je na hulení tak fascinujícího? Že by zdroj inspirace?
Je to jediná forma komunikace mezi dokonalým prasečím a nedodělaným lidským světem.

No dobře. OK, ale co si např. myslíš o lidech, kteří na sobě nosí přívěsky ganjy a neustále na sebe strhávají pozornost…? Myslíš, že je v pořádku, abych třeba nosil na krku flašku rumu a řval na celej vlak: „Dnes se vožerem“? Vždycky si říkám, koho to zajímá…
Já osobně nemám s motivem ganji vlastně nic společného a vcelku s tebou souhlasím. Taky mám dost, když vidím partu náctiletých supertoyů s trikama, přívěskama, aby byli in a dost tvrdí. Ona si to s tou vlnou ganjamánie zavinila vlastně sama vláda. Je nasraná, že z ganje nemá ani korunu a tak ji raději zakáže, přitom bychom se mohli pár hodin klidně bavit o škodlivosti alkoholu, cigaret, kávy a všech podobných legálních drog. A zakázané ovoce …

Dále by mne zajímalo co na vaší tvorbu říkají např. rodiče, nebo přítelkyně ? Myslíš, že je mnohem lepší mít podobně nakloněný protějšek ? Ovšem, moc holek takové „vejplachy“ neposlouchá…čest výjimkám…,kolegyně Pussy z Paya :-).
Moje přítelkyně říká, že se jí PIGSTY líbí a cvičí při nás, i když já osobně tomu moc nevěřím… dovedeš si představit cvičit v rytmu Otynových sypaček? Já moc ne. Holkám se možná můžem líbít tak maximálně na koncertech, kde vidí veškerou energii, co do toho vkládáme. Topi na ně udělá svoje ksichty a jsou jeho…-) Ale upřímně řečeno bych chtěl znát holku, která přijde domů z práce nebo ze školy a pustí si PIGSTY, aby líp usnula.:-)

Osobně mám rád, grind, ale musí mít nějakou myšlenku. Jako třeba CONTRASTIC, AHUMADO GRANUJO…atd. Podobně jste na tom i vy. Hodláte svojí grind coreovou smršť ještě nějak více obohacovat ?
To určitě. Každou deskou se chceme posunout někam dál. Nezbývá než čekat, co z nás vyleze na dalším plném CD, které plánujeme ale nejdřív tak na příští zimu. Chceme se na ní opět vrátit k používání samplů klasické hudby, ale zároveň to udělat úplně jinak. No, uvidíme.

Co členové PIGSTY provádějí mimo hraní v kapele ? Má někdo z vás nějakou speciální zálibu. ?
Záliba, která spojuje nás všechny jsou filmy. Každý má sice svůj oblíbený žánr, ale vždy se shodneme na starších českých filmech. Největším odborníkem je ale Topi. Jednou jsme si říkali, že ho pošlem do Videostopu. Teď už ale ani nevím, jestli ten pořad ještě existuje. Topi taky sbírá brožurky, pohlednice, jízdenky a kdo ví, co ještě.Otyn jinak taky maluje, hraje šipky po hospodách. Taky paří hry na PC a zajímá se o ně.Já si taky tak ňák hraju s počítačema.

Co říkáš na konflikt USA vs. Irák ? Nějak se těm Amerikánům stále nedaří nalézt ty zbraně o kterých celý svět přesvědčovali, že ?
To by bylo na dlouho a zřejmě na ještě dýl. Každopádně Arabové a jejich Svatá válka je pěkný svinstvo a Amerika jako světový policajt taky. Na fandění to moc není.

spiderscoverSleduješ, Bormanne, naše politické dění ? Neříkej mi, že je ti fuk, co se tady děje…
Čtu si pravidelně spíš internetové noviny, nebo ráno než jdu do práce tak stihnu první zprávy v Dobrém ránu s ČT. Je to k nasrání! Lidi co chodí poctivě do práce a platí daně jsou tady něco míň než Ti co nepracujou, nepracovali a nikdy pracovat nebudou a jenom dělají bordel a znepříjemňují život ostatním. Jednou jsme se tak s klukama o tom bavili v hospodě až jeden přišel s myšlenkou, že nám chybí nějakej terorista, kterej by raz za čas ustřelil nějakému politikovi hlavu, aby se ti ostatní probrali a rozpomněli se na to, že je tam zvolili lidi,aby pro ně něco dělali. U nás totiž do politiky chodí pořád lidi, aby si tam nahrabali. Pak nemá být úplatkářství, tunelářství a podobně. Arnold jde do politiky a na tvrdo řekl, že on má peněz dost a že chce Americe vrátit to, co mu dala. Tomu bych spíš věřil než předvolebním kecům ulízanejch buzerantů na meetinzích u nás.

OK. Nakonec zpět k PIGSTY. Chystáte nějaké koncerty pro podporu „Spiders“ ? Co nějaká šňura…S kým by sis třeba chtěl zahrát ?
Nic jako oficiální „Spiders turné“ nebude. Odehrajem si zase pár koncertů jako normálně. U nás to s koncertováním zase tak žhavé není. Asi bych si chtěl zahrát s každou mojí oblíbenou kapelou. Alespoň bych nemusel platit za lístky na jejich koncerty.:-)

Díky moc za odpovědi a těším se až si spolu někde dáme pivo…Můžeš cokoli dodat na závěr….
Život je jenom vtip. Tak proč se nesmějete? Zdraví Bormann !

Band contact:

otyn@quick.cz

www.pigsty.webzdarma.cz

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *