3RD WAR COLLAPSE – Damnatus (CD – 2021, Guttural Brutality Productions)

3RD WAR COLLAPSE je projekt dvou brazilských maniaků, jimž sekunduje finský bubeník. Inu, i cesty brutálního death metalu jsou občas hodně spletité. Na druhou stranu je mi jasné, že dílo „Damnatus“ vzniklo s největší pravděpodobností dálkově, ostatně co dnes neumožňují moderní technologie.

U 3RD WAR COLLAPSE však nepomáhá ani to. Když pominu přebal a grafické zpracování alba, tak zde není takřka nic, co by mě vážným způsobem vyvedlo z klidu. V rámci žánru máme u nás doma celou řadu o dost lepších kapel, není důvod toto nezdůraznit. Hudba trojice je vskutku hodně „průhledná“ a předvídavá, žádné velké překvapení ani vzrušení. Co je na albu „Damnatus“ zaznamenáno, to jste všichni už sto tisíckrát slyšeli jinde, nemluvě o mnohem lepším provedení. Když ale pominu právě tento fakt, tak mě osobně asi nejvíc překáží hodně průměrný zvuk, zvláště pak bicí nejsou absolutně mým šálkem kávy.

Je pravda, že takový „krabicový sound“ využívá spousta grindových kapel, těžko říct, co na tom kdo má, ovšem ve spojitosti s 3RD WAR COLLAPSE je final výsledek spíše komický. Jejich hudba je totiž stále ještě death metal… a tam se to bez pořádné rány jednoduše neobejde. Vzhledem k tomu, že se však jedná o debutovou desku, můžu tomuto jinak sympatickému tělesu mnohé odpustit (byť to tak podle recenze nevypadá). Obdobné koalice napříč světem ovšem obdivuji, to snad ani nejde jinak.

Skladby: Eyes of Deception, Broken Celibacy, Fifth Column, Forced to Suffer, Pandemic Nescience, Third War Collapse, Profit from Corruption, Headshot, Weak Minded Society, Mind Your Own Business, Stagnation

Sestava: Rodolfo Carrega – baskytara, zpěv; Kalle Lindfors – bicí; Cristiano Martinez – kytara, zpěv

ALL

https://www.facebook.com/3rdwarcollapse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *