ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2023

V sobotu 24. 6. 2023 se uskuteční skoro až neuvěřitelný 19. ročník (!) dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se nakonec i letos koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, která se nachází kousek od jihomoravské metropole Brna – navíc v luxusní vzdálenosti zdejší vlakové zastávky (vlaky sem jezdí každou hodinu). Pokud Vám v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death, grind, brutal death, gore grind, fastcore či crust, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená. Opět velmi silná sestava s hromadou zahraničních i domácích kapel čítá celkem 15 kapel ze 7 různých světových zemí a ani letos nebude chybět několik velmi zajímavých seskupení, které se na území ČR neobjevují zas tak často. Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si tak určitě vybere ty, za kterými se vydá cca 20km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout. Neváhejte tedy dojet a užít tu báječnou rodinou a přátelskou atmosféru. S představením kapel začneme u těch zahraničních:

CYNESS (Německo)
https://www.facebook.com/cyness666
Letošní sestava nemá jasného headlinera, dalo by se říct, že co-headlinerů je zde několik – jedněmi z nich jsou určitě němečtí CYNESS, kteří to na grind scéně drhnout již od roku 2000! Kapela má již dlouho zasloužený status legendy na evropském grindovém poli, jejich songy jsou rychlé, hlasité a krátké – old school jak hovado, s jemným nádechem punku či crustu. Tohle bude pořádná mela – což potvrdili už loni na podzim v Brně na kultovním „indoor“ festivalu „Stop & Go“!

ROTTENNESS (Mexiko)
https://www.facebook.com/rottenness
Až z dalekého a exotického Mexika zavítají na žabčické pódium zabijáci ROTTENNESS. Jejich brutální death/grind jsme již v minulosti mohli spatřit třeba na Obscene Extreme Festivalu, nicméně do Žabčic zavítají poprvé. Příští rok oslaví neuvěřitelných 30 let na scéně! Jejich poslední deska „Violentopia“ je pořádná rána do hlavy!

VISIONS OF DISFIGUREMENT (Velká Británie)
https://www.facebook.com/visionsofdisfigurement
Oproti dvou zmíněným bandám jsou VOD poměrně mladá kapela. Jejich začátky sahají „jen“ do roku 2013. Ovšem za tu dobu si již tato banda vydobyla poměrně slušné renomé, a to především pak u fanoušků brutal death slamu. Zatím jejich poslední fošnou je „Aeons of Misery“ z roku 2020, která pořádně tlačí do hlavy! Nejinak tomu bude i naživo v sobotu 24.6. v Žabčicích!

ANIMALS KILLING PEOPLE (USA)
https://www.facebook.com/AnimalsKillingPeople
Zvířata, co zabíjejí lidi? Jistě, proč by tomu nemohlo být jednou naopak? Tento originální „veganský“ death/grind mazec přijede rozdrtit lidskou rasu až z New Yorku. Ultra rychlé bicí udávají zběsilé tempo, tento bubeník je naprostý magor! Pro fans Brodequin, Disgorge a podobných „zvěrstev“ (slovo, které se zrovna k nim dokonale hodí!) Také oni se již v minulosti předvedli na OEF.

GORGATRON (USA)
https://www.facebook.com/gorgatronband
No a další kapela, co přijede až z poza velké louže! Navzdory tomu, že kapela vznikla až po přelomu tisíciletí, jejich styl se nedá definovat jinak než nefalšovaný „old school US-brutal death metal“. Máte rádi skvělé desky neopakovatelných 90. let kapel jako Vile, Monstrosity či Cannibal Corpse? Pak možná právě pro vás můžou být Gorgatron černým koněm celého festivalu!

BASEMENT TORTURE KILLINGS (Velká Británie)
https://www.facebook.com/Basementtorturekillings
Pro fanoušky naprosto úchylného gore grindu tu máme velmi zábavné kombo v podobě této hrstky magorů z Anglie. Šílená muzika, šílená show! Za mikrofonem řve „růžová dredatá panenka“ Beryl a tu byste opravdu nechtěli potkat sami v noci v temné uličce! Kolik červené barvy bude prolito a kolik plyšových medvídků rozpáráno? Dozvíte se ve speciální půlnoční show!

MACABRE DEMISE (Německo)
https://www.facebook.com/macabredemise
Za odpadnuvší grindery Ludra byla na poslední chvíli domluvena „náhrada“ v podobě tohoto „one-man-show“ projektu. Za kapelou stojí aktivní postava německého underground Andreas Rieger, který za pomocí naprogramovaného bicího automatu ovládá kytaru a mikrofon a vystačí si naprosto sám, snad po vzoru amerických Putril Pile či Insidious Decrepancy. A nutno podotknout, že i tato „evropská“ verze zní skvěle, nápaditý brutal death metal té nejvyšší kvality!

MELMOSH (Rakousko)
https://www.facebook.com/melmoshband
Melmosh je poměrně neznámá kapela od našich jižních sousedů, nicméně kdo viděl jejich loňskou show na slovenské Flesh Párty open air, musel uznat, že něco tak zábavného se jen tak nevidí. I hudba je poměrně osobitá (sami borci mají na stránkách popisek „Finest Austrian progressive ambient grindcore“), ale ta show…různé vtipné masky a energie na rozdávání. Těšte se především na pobíhajícího zpěváka v masce SpongeBoba po žabčickém areálu!

Nyní přejdeme k představení českých kapel:

INGROWING
https://www.facebook.com/Ingrowing
Jedním z hlavních taháků letošního ročníku budou bezesporu legendy CZ grindcoru INGROWING! Trio z Budweisu sice už na žabčickém pódiu několikrát drtilo, ale před x lety proběhl rozpad kapely a vypadalo to, že se legenda na pódia už nevrátí. Leč stalo se a dokonce tohle z zmrtvýchvstání dalo dokupy úplně původní sestavu z 90. let! Legenda je tedy zpět v Žabčicích, přijďte si je pořádně užít!

MINCING FURY
https://www.facebook.com/MincingFuryOfficial/
Co by to bylo za AT fest bez pořádajících vytíračů podlahy „Micinek“ aneb MINCING FURY. Čeká nás divoká směsice death metalu s grindcorem, HC či punkem, ostatně kdo jezdí do Žabčic pravidelně, ví své. „Nový“ bubeník Tom sype o 106, takže se bude na co těšit. A určitě zazní i kultovní „Kačenka“!

POPPY SEED GRINDER
https://www.facebook.com/PoppySeedGrinder
Asi netřeba dlouze představovat ani další stálici na českého death metalové scéně. Pražští cajzli v čele se zpěvačkou Bárou po letech zpět v Žabčicích, jejich mix death metalu a HC stále neztratil nic z té nespoutané vlny energie!

BOWELFUCK
https://www.facebook.com/bfgoregrind
Také další pražská sebranka je již poměrně zavedené jméno, zběsilí grindeři BOWELFUCK. Před x lety se v Žabčicích objevili coby „last-minute“ náhrada a stálo to za to, letos to nebude jiné, jen už budeme vědět dopředu, co od nich čekat – 100% grindcore attack!

FATALITY
https://www.facebook.com/fatality.death.metal
Do Žabčic vůbec poprvé zavítají moravští FATALITY, kteří tak nějak nenápadné proplouvají scénou již více jak 30 let(!). A s novým zpěvákem Vojtou za mikrofonem chytli druhou mízu a můžeme se tak těšit na pořádnou porci old school death metalu!

MURDER RAPE AMPUTATE
https://www.facebook.com/creepyslowgoregrind
Asi jste si již zvykli, že festival uzavírá nějaké „taneční zábava“ – ani letos tomu nebude jinak – ze severní Moravy dorazí k tanci a poslechu zahrát seskupení s romantickým názvem MURDER RAPE AMPUTATE. Pro fans pomalého tupa-tupa stylu alá Gut, Impetigo či CBT! To bude tanec!

LEPTOSPIROSY
https://www.facebook.com/profile.php?id=100081789425914

Úderem 1 hodiny po poledni celý program festivalu otevřou jihomoravští LEPTOSPIROSY. Jsou mladí a neklidní a každým dalším koncertem jim to grinduje lépe a lépe. Nezapomeňte tedy dojít včas, už od začátku to bude stát za to!

Na festivalu pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí (letos poprvé s kvalitním zvukařským týmem ze Slovenska!), prodej triček, mikin, CDs, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a především kvalitně obsazený a stylové pestrý line-up přímo na žabčickém pódiu. Přímo v areálu je také možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem. Stánky s dobrým jídlem i pitím jsou pochopitelně samozřejmostí. Nenechte si proto ujít ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL, jež se koná v sobotu 24. června v Žabčicích u Brna, začíná se přesně s úderem třinácté hodiny.

Info:
Žabčice (cca 20 km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno – Břeclav- Bratislava)
sobota 24. 6. 2023
start 13:00 hod
Kontakt: antitrend@seznam.cz , tel: +420 778 144 578
Podrobnější info:
https://www.facebook.com/events/527453255577957/
http://bandzone.cz/fan/antitrendparties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *