12. 12. ve 12:00 měla premiéru kompilace SANCTUARY. cz nazvaná DARK TUNES FROM CZECH & SLOVAK CAVES

12. 12. ve 12:00 měla premiéru kompilace SANCTUARY. cz nazvaná DARK TUNES FROM CZECH & SLOVAK CAVES. A to je paráááda! Díky SANCTUARY za nápad a jeho dotažení ve velkém stylu! (A pozor: pro milovníky hmotných nosičů se chystá i její materializovaná verze!)

Z oficiálních propagačních materiálů:
Věc, která nás při sestavování kompilace upřímně překvapila, byl počet projektů, které odpověděly na naši výzvu. Fakt jsme nečekali, že se ozve skoro 60 (!) českých a slovenských umělců. I pro porotu sedmi na sobě nezávisle hodnotících publicistů bylo těžké vybrat jen 25 skladeb (víc jsme jich s ohledem na posluchače dávat nechtěli).

Dalším příjemným překvapením pro nás byla účast nejen zavedených jmen scény jako TÁBOR RADOSTI, THE LAST DAYS OF JESUS, LAHKÁ MÚZA, TERMINAL STATE nebo legendární XIII. století (zde v podobě hosta BRATRSTVO LUNY), která leckdy přispěchala s dosud nepublikovanými bonbónky, vydanými exkluzivně na „Dark Tunes“, ale velké spousty nováčků, kteří vůbec poprvé opustili zatuchlé sklepy a zkušebny a vyšli s netopýří kůží na trh. A znějí super! Ačkoliv se téhle scéně aktivně věnujeme už 13 let, bez mučení přiznáváme, že z pětadvaceti kapel, které uslyšíte na kompilaci, jsme zhruba o třetině jmen neměli do této chvíle tušení. A přitom si to rozhodně zaslouží. To byl ostatně jeden z cílů kompilace – poňouknout zavedené umělce k nové tvorbě a novým dát prostor a důvod se prezentovat.

https://sanctuarycz.bandcamp.com/releases

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *