Буревій (BUREVIY) – Pracujeme se vším, co se nám líbí, čemu věříme a tomu, co se objevuje v našich hlavách a srdcích.

ukraineI navzdory válečnému chaosu, pod kterým se Ukrajina zmítá, neutichá na východě Evropy touha realizovat nové nahrávky a udržovat tak při životě metalový underground. Ve velkém zmaru ovšem vyvstávají na světlo i absolutně nová jména a jedním takovým jsou i Буревій (BUREVIY) ze Lvova. Tahle šestičlenná parta hochů a jedné sličné dívky, se toho času pyšní debutovým albem „Concealed Beyond the Space“, o jehož vydání se postaralo německé vydavatelství Darker Than Black Records, což je jenom důkaz toho, že o ukrajinský black metal je ve světě zájem, stačí vzpomenout na ostatní slavná jména. A že jich není zrovna málo. Nyní už však k samotnému rozhovoru, který mi poskytla vokalistka White Fury a já osobně jsem docela rád, že se tohle informační interview mohlo vůbec uskutečnit…

Jak vlastně charakterizovat hudbu BUREVIY s ohledem na žánr i zvuk? Je právě sound ovlivněn jinými kapelami, nebo vše podstatné vychází pouze z vašich duší?
Zdravím Vás! Stručný popis BUREVIY? Black metal ze Lvova, tak bych to nazval. 🙂 Ale abych byl upřímný, je docela obtížné definovat přesný hudební styl, na kterém by kapela lpěla. Žijeme v éře bezbřehého míchání všeho možného, člověk aby se v zoufalé snaze o něco bál, že se ztratí v poušti vlastní volby. Ano, i my jsme ovlivňováni spoustou věcí. Pracujeme se vším, co se nám líbí, čemu věříme a tomu, co se objevuje v našich hlavách a srdcích.

Jak dlouho jste vlastně pospolu? Kolik času zabralo vytvoření právě toho svojského zvuku?
Hehe, to opravdu trvalo nějakou dobu. 🙂 Ačkoliv aktuální zvuk není rozhodně žárná omega.

Bureviy_ bandPředstav trochu vaše debutové album? Co přesně chcete prostřednictvím písniček vyjádřit?
Album je studené, navlhlé, naplněné omdlévajícími zvučnými obrazy. Na druhou stranu musím ale přiznat, že je možná až příliš syrové. Nicméně samotná hudba vyjadřuje nějaké emoce, takže každý posluchač se může cítit úplně jinak. Pro hlubší přístup pak pochopitelně může posloužit alespoň letmý pohled na texty.

Jaká témata ovlivnila skladby na poslední nahrávce? Jaké pocity by si měli posluchači podle tvé soudu z poslechu odnést?
Mezi lyrická témata BUREVIY patří rozhodně příroda, transcendentalismus, intelektuální zvídavost, smrt… Tohle všechno by mohlo být jednoduše shrnuto do jednoho pohanského slova „Weltanschauung“. Mytologie je jen metafora.

Jak dlouho vám trvalo album nahrát?
Nahrávání proběhlo u nás ve Lvově, na stejném místě, kde jsme i zkoušeli. Celý proces trval prakticky jeden rok.

Jakou úlohu dáváte vaším textům? Kdo všechno se na nich podílí?
Texty jsou především doménou mé vlastní osoby, nicméně rozhodl jsem se do naší hudby začlenit vzácnou báseň Knuta Gamsuna (norský spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu pozn. aut.) s názvem „Gravsted“. Tady jsme ovšem jen zachovali původní myšlenku, jinak samotná slova napsal náš kytarista Raven. Pro mě osobně jsou tedy texty naprosto klíčovou součástí undergroundové hudby.

Berviy_promoJaké potřebné komponenty a nálady musí mít podle tvé soudu každé správné metalové album?
Pro mě to znamená asi tolik: vytvoření opravdu nápaditého materiálu a nahraného v dobré kvalitě, dále by mělo být dílo pokud možno koncepční, umělecké, dosti nápadité a také se mělo něco z něho odrážet v textech.

Ve vaší hudbě je cítit velký vliv lidové hudby. Můžeme očekávat, že se jednou ve vaší hudbě objeví skutečná lidová píseň?
To se stalo už v minulosti. Ten song můžeš najít na našem posledním demu a jmenuje se Ой, Полечко-поле („Oh, pole, moje pole“).

Jaký je vlastně tvůj názor na ostatní hudební žánry?
Hudba je všelijaká, je to součást přírody a je to vlastně to, v čem si nejvíc libuji – pokud je tedy hudba skutečně tvořena lidmi. Takové jsou moje preference, mám to nastavené přesně takhle.

image descriptionUkrajina a válka… To je téma, kterému se jen tak vyhnout nelze. Dá se celá ta nešťastná situace nějakým způsobem popsat a zhodnotit? Kde spatřuješ původ celého toho konfliktu?
Omezím své poznámky na jednu frázi: je to bratrovražedná válka. Pokud někdo, kdo nikdy nebyl součástí téhle války si myslí, že má na celou situaci vlastní názor, tak klame sám sebe.

Jaká tedy myslíš, že vaši zemi čeká budoucnost?
Nic dobrého, dokud si lidé neuvědomí, že jsou to právě oni, kdo přinese onu budoucnost.

Jak si v této situace vede hudební scéna? Jak moc těžké je v současné době vést hudební skupinu? Jaké jsou kupříkladu vaše plány na další měsíce?
Pravdou je, že s metalovou scénou příliš obeznámena nejsem. Nicméně alespoň tady platí to, že většina hudebníků se mezi sebou dobře zná. Jinak těžko předpokládat, co přinesou nadcházející měsíce, i když zrovna teď na jaře vyšlo hned několik blackmetalových nahrávek. Myslím, že když člověk pokládá něco za opravdu hodnotné, nic ho nezatíží natolik, aby s tím vším jen tak přestal.

Tak to je skvělé! Děkuji mnohokrát za rozhovor a zdravím celou tvojí kapelu! Opatrujte se!
Děkuji za rozhovor a za laskavé přání. Hodně štěstí všem metalistům, kteří si tohle přečetli!

ALL

https://www.facebook.com/Bureviy

http://vk.com/bureviy_lviv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *