ZAPOMENUTÁ MINULOST – Líně zážehové melodie (CD-2009)

zapomenutaminulostKapela se sice jmenuje ZAPOMENUTÁ MINULOST, ovšem na úvodním obalu je napsáno pouze „Líně zážehové melodie“. To by klidně mohl být název pro kapelu. Pamatujete na KRÁSNÉ NOVÉ STROJE nebo STAROU DOBROU RUČNÍ PRÁCI? To bývaly názvy (ale také zajímavá hudba). ZAPOMENUTÁ MINULOST toho žel příliš kvalitního nepřináší. Jedná se zkrátka o natrashlý bigbít s hard coreovými prvky, tedy lépe řečeno – je to takový pokus o tohle všechno. Je mi to skutečně líto, že musím kapelu takhle setřít, ale mně se ze šesti skladeb nelíbí ani jedna. Ba co víc – téměř u každé jsem se kroutil, škrábal si nehty o stůl a tlačil display přehrávače, aby „nestál na místě“. Tady zkrátka nesedí vůbec nic. Skladby jsou kompozičně jednoduché, žádný náznak invence nebo jakési osobitosti. Ke všemu ještě chybí potřebný náboj (tah na branku), který by celý kompars trochu víc nakopnul.

Naproti tomu jsou ke slyšení unyle ploché kytarovky s podprůměrným vokálem a ještě o stupeň horšími texty. Některá slovní spojení jsou šíleně kýčovitá (viz. třeba „Posera“)…ani je sem snad nebudu vypisovat. zmOvšem ani anglicky zpívanou „Call The End“ si soubor image nevylepšil. Kostrbaté frázování vokalisty dokonale tahá za uši, a tak je konec ještě o píď smutnější. „Líně zážehové melodie“ jsou tudíž skutečně líné, ovšem aby bylo mé přirovnání přesnější, představte si hokejový zápas, ve kterém naši prohrávají, stav je krajně nepříznivý, obrátit lze stěží, a tak se pouze dohrává. Výsledek žádný, nuda, marnost…

Doufejme tedy, že pokud bude mít nahrávka ZAPOMENUTÉ MINULOSTI svého nástupce, bude se jednat už o mnohem reprezentativnější počin. Určitě bych si nedovolil nad nikým lámat hůl, ačkoli současný stav je takový jaký je. Ale chlapi, hurá zpět do zkušebny, buďte trpěliví a pokuste se na sobě zapracovat. A udělejte něco s těmi texty….fakt.

ALL

http://www.zapomenutaminulost.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *