WOLF COUNSEL – Age Of The Madness/Reign Of Chaos (CD-2017, Czar of Bullets)

Švýcarští WOLF COUNSEL své příznivce opravdu nešetří. Vznikli v roce 2014 a za několik málo měsíců, to už se psal rok 2015, se jim podařilo vydat debutovou desku „Vol. I – Wolf CounselVol. I – Wolf Counsel“. V dalším roce pak čtveřice hudebníků představila album „Ironclad“, se kterým jsem se při poslechu vysloveně pral. Nudný stoner/doom metal mě iritoval zejména oklepanými postupy a usedle humpoláckou atmosférou, všechno totálně bez invence a tolik potřebného náboje. Nahrávka se sice tvářila z počátku děsně inovativně, ale během několik minut zabředla do naprosto šedivé letargie a už z ní nevystoupila.

No, přiznávám se, pokračování jsem se opravdu bál. „Age Of The Madness/Reign Of Chaos“ je ovšem fajn. Sice to není počin, ze kterého bych skákal na kšandách ke stropu, ovšem konstatovat musím, že si WOLF COUNSEL dali záležet daleko víc než posledně.Wolf Counsel Album je pro mě stravitelnější hlavně v důsledku členitosti skladeb – každá je úplně jiná. Nějaké to omílání sabbathovských riffů tu sice je, ale po výrazové stránce jsou WOLF COUNSEL mnohem přesvědčivější. Hned úvodní skladba „Wolvenearth“ přináší vcelku zajímavé harmonie, řekněme snadno zapamatovatelné a předně se kapele konečně podařilo najít alespoň částečně vlastní tvář.

Ústřední kompozicí kompletu je bezesporu skladba „O‘Death“, ve které doslova exceluje hostující vokalistka Daniela Venegas. Projev kapely je v tu ránu jaksepatří provzdušněn a musím uznat, že tahle fúze zní opravdu velmi dobře. V „Eternal Solitude“ pak Švýcaři vyznávají lásku ranému období TYPE‘O NEGATIVE, a to překvapivě vkusným způsobem. WOLF COUNSEL jsou tedy konečně bez patosu a svůj pokojíček řádně vyvětrali. Jsem rád, že se do toho pustili s takovou vervou. Už to fakt chtělo! 🙂 Příjemná deska.

Skladby: Wolvenearth, Semper Occultus, Age of Madness / Reign of Chaos, O’death, Eternal Solitude, Coffin Nails, Remembrance.

Sestava: Ralf Winzer Garcia – zpěv, kytara, baskytara; Reto Crola – bicí; Andreas Reinhart – kytara; Ralph Huber – kytara.

ALL

https://wolfcounsel.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *