WITCHER – Csendes Domb (CD-2015, Mercy Despise)

Z hlubokého undergroundu času od času vypluje nějaké to překvapení, které dokáže lačného posluchače dostatečně uspokojit. V tomto případě bude řeč o hudebním páru z krásného maďarského města Szombathely a jejich velké debutové nahrávce „Csendes Domb“.

Navenek byste možná ani neřekli, že právě toto dílo je něčím výjimečné, ono ve své podstatě výjimečné vůbec není, ovšem mě tvorba WITCHER docela dobře pobavila. A v čem spočívá kouzlo této „obyčejné“ nahrávky? Především v čarovném propojení syrového „burzomuvského zvuku“ s čarokrásnou klávesovou nadstavbou, se kterou na svých raných nahrávkách s oblibou operovali uznávaní SUMMONING.

WitcherV hudbě WITCHER ovšem najdete i prvky doommetalové, přičemž žánrovou pospolitost s pochopitelných důvodu doplňuje četná zásobárna ambientních ploch. Milovníky daného žánru pak jistě potěší i patřičná zvuková surovost, která stylovým způsobem dotváří obraz tohoto přívětivého díla. Ukazuje se, že i ve skromných podmínkách může vzniknout posluchačsky přijatelné album, jehož devízou není ani tak instrumentální vytříbenost (o tu tady v podstatě vůbec neběží), jako schopnost vystavět kompozice s mrazivou a skličující atmosférou.

Skladby: Elvágyódás, A születés koporsója, Eltemettelek, Az emlékek örökké élnek, Átkot szór a szél, Csendes domb, The Cloud-Capp’d Towers (Ralph Vaughan Williams cover) – Outro.

Sestava: Roland Neubauer – kytara, vokály, programming; Karola Gere – klávesy.

ALL

https://darkeastproductions.bandcamp.com/album/witcher-csendes-domb

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *