WINE FROM TEARS – Glad To Be Dead (CD-2013, Solitude Productions)

Parádní představení rozehrávají na svém druhém počinu tihle WINE FROM TEARS. Ruští bohatýři ze Samary jsou až po uši zamilováni do atmosferické hudby, jejíž největší devízou jsou death/doomové postupy poskládané z těch nejlíbeznějších melodií, jaké si vůbec lze v tomto žánru představit. Kapela jednoduše nespekuluje a s velkým nadšením předkládá posluchačům hudební jakost, která byla nesmírně populární těsně před koncem milénia. A jak je vidět, tak také v současné době má tento žánr co nabídnout, ačkoli záleží vždy na precizním úhlu pohledu.

Pokud však od WINE FROM TEARS očekáváte maximálně profesionální nahrávku, skvělý zvuk a nadstandartní instrumentální výkony, dostavili jste se tímto do správné stanice. Tihle Rusové by za určitých okolností mohli mířit hodně vysoko a pokud budou mít v další kariéře štěstí, možná se jim to i povede. Valivá a kompozičně oháklá nahrávka doslova ždímá proudy emočních požitků, zakuklených do výrazných melodií a ještě slastnějších kláves. Co se týče vokálů, tak ani na tomto místě kapela nikterak nepokulhává, jak hrubý growling, tak i méně využívaný čistý vokál jsou ukázkou naprosté suverenity a v neposlední řadě i jistoty ve vlastní schopnosti, resp. schopnosti vokalisty Alexeye Nesterova.

Dalším zajímavým úkazem, jež spočinul na bedrech tohoto zdařilého alba, je skutečnost, opírající se o přesah do poněkud jiných, řekněme modernějších rovin soudobé metalové produkce. Navzdory tedy tradičnímu zkázonosnému lavírování, pouštějící se WINE FROM TEARS rovněž do post-metalových dobrodružství, které se více méně vyznačuje rozvleklejšími rockovými plochami, anebo dokonce hardcoreovými riffy, jež mají doslova strhující charakter (viz. kompozice s názvem „What Are You Waiting For?“). I přes tyto „ozdravné nuance“, které jsou bezesporu příznivým bonusem, patří hudba kapely výhradně do zdířek smrtonosného žánru. To jen pro ty čitatele, které eventuálně vyděsil můj výše uvedený příměr.

WINE FROM TEARS jsou pro mě osobně velkým překvapením. Nechci být nijak nezdvořilý, ale když si kupříkladu poslechnu poslední zkostnatělé nahrávky MY DYING BRIDE, není pro mě lepší volby, než právě tito Rusové. Na jedné straně stojící old school základ a proti němu masivní moderna obklopená impozantním zvukem. Doporučuji naládovat si tenhle matroš do sluchátek na maximum a užívat si delikatesní atmosféru plnými doušky. Kdepak, na východní frontě vyrůstají kapely…a jaké! Hodně…hodně příjemné album!

ALL

http://web.archive.org/web/20121030134208/http://winefromtears.ru/

https://myspace.com/winefromtears

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *