WILDERNESSKING – Mystical Future (CD-2016, Les Acteurs de l’Ombre Productions)

Mystical FutureUpřímnost za upřímnost. Vždycky když ve svém poštovním boxu naleznu balíček od francouzských Les Acteurs de l’Ombre Productions, těším se, že si zas a znova rozšířím obzory o další talentované spolky napříč světem. I když pravda, label se orientuje primárně na domácí scénu, o které snad ani nemá cenu pochybovat. WILDERNESSKING ovšem nepocházejí z Francie, nýbrž z Jihoafrické republiky, což ruku na srdce není zrovna svět metalovými kapelami posetý. Vůbec si nejsem jist, jestli jsme někdy v Rumzinu měli kapelu z podobných končin… patrně ne.

Naštěstí ale WILDERNESSKING nejsou pouhou raritkou geografického rázu, ale vpravdě se jedná o zasloužilou formaci, která produkuje muziku hodně podobnou novodobým kapelám právě z Francie. Pokud jste hádali post-black metal, s určitostí jste uhádli, i když tedy škatulkování je v případě WILDERNESSKING dosti komplikované. Kapela sice nepřekvapuje žádným šíleným crossoverem, ovšem i tak je pole působnosti jihoafričanů značně široké a samotné nahrávce to pochopitelně prospívá. Velkou devízou je i semknutost všech pěti kompozic, které sice propojuje shodná atmosféra, ovšem jinak se v tvorbě WILDERNESSKING nic neopakuje a posluchač se v každém tracku dočká nějakého toho překvapení.Wildernessking Velice se mi zamlouvá, kterak dokáží pánové v jedné skladbě roztočit kola extrémního black metalu, aby následně uvízli u břehů nekonfliktního post-rocku. Nějak tak tomu je např. i ve skladbě „With Arms like Wands“, avšak vybrat bych mohl i kontrastní pasáže z jiných skladeb.

Další důležitou informací budiž i zpráva o veškerých zpěvech, opírajících se z devadesáti procent o extrémní výrazivo. V ostřejších partech je všechno v nejlepším pořádku, avšak trochu jinou cestu bych volil v příjemných „Alcest intermezzech“, kde síla hlasu trochu boří postupně rozpínající se atmosféru. Možná by to chtělo trochu rozšířit rejstřík vokálů, ostatně v závěrečné skladbě dostala prostor také hostující zpěvandule, jejíž přednes nejdelší opus doslova vyšperkoval. Když pominu blackové části, skoro bych se domníval, že je do zbytku zapojena ANATHEMA s vokalistkou Lee Douglas. Je ovšem pravda, že nahrávka ještě nezní zdaleka tak profi, místy se mi zvuk úplně nezdá, ovšem to bych chtěl asi už opravdu moc. Ono toho ale rozhodně není málo ani teď! Album rozhodně má co nabídnout a já si ho z radostí mohu zařadit mezi produkty častěji poslouchané (alespoň v posledních týdnech).

„Mystical Future“ nabízí svěží materiál v ranku post-blackmetalovém a milovníkům tohoto žánru ho mohu rozhodně doporučit. Skladby jsou postaveny na patentech francouzských kapel, a právě do těchto míst WILDERNESSKING taktéž míří. Míra ovlivnění však naštěstí nevytěsňuje z tvorby osobitost, čímž je po necelou třičtvrtěhodinu co poslouchat. Poslední informací budiž i zpráva o realizaci LP a klasických kazet, avšak tyto varianty (asi i díky realizaci pod jinými labely) se odlišují rozličným obalem. CD verze má front cover přesně takový, jaký vidíte v úvodu recenze. Dávejte tedy pozor, abyste si případně nepořídil dvakrát stejný matroš.

ALL

http://www.wildernessking.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *