WARFIST – Metal to the Bone (CD-2016,Godz ov War Productions)

„Metal do morku kostí“, to jsou polští WARFIST. A když jsem tuto recenzi začal citátem, vězte, že to byl čirý záměr, neboť o lásce k tradičnímu metalu se mimo jiné zpívá i v titulní skladbě „Metal to the Bone“ (rozhodně se nezapomeňte podívat na dobově stylizovaný klip pod textem, opravdu to stojí za to).

WARFIST jsou thrashmetalovými nadšenci. Na jednu stranu působí mírně groteskním způsobem, neboť po stránce vizuálu vypadají jako kluci z plakátu a Bratrstvo kočičí pracky dohromady, avšak samotné instrumentální umění je ve skutečnosti na jejich straně. Album je tvořeno devíti přímočarými rozbuškami, které si milovníci thrasové striktnosti zamilují na první poslech. SODOM, DESTRUCTION, starší KREATOR, teenagerská SEPULTURA… zkrátka a dobře: vítejte v době osmdesátek, a to se vším krásným i bolestným.

Na albu bohužel nenajdete jedinou „notu“, jež by byla původní alespoň náznakem. „Revivalovou odpornost“ však WARFIST nahrazují schopností vytvořit vskutku fungující metalové hymny, které dokáží pohladit po duši nejednoho ortodoxního posluchače. Ostatně pro nikoho jiného album „Metal to the Bone“ určeno není. A thrash metal fans? Ti propadnou peklu! Samozřejmě s nadšením!

Warfist

Skladby: Pestilent Plague, Written with Blood, Convent of Sin, Tribe of Lebus, Breed of War, Metal to the Bone, NecroVenom, Playing God, Reclaim the Crown.

Sestava: Wrath – basa, zpěv; HellVomit – kytara, zpěv; Infernal Deflorator – bicí.

ALL

https://warfist.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *