VolumeMax Fest III přivítá německou prog formaci DANTE!

volumemaxfest IIIPo roce se opět hlásí VolumeMax Fest – minifestival pořádaný webzinem Volumemax – který tentokrát nese pořadové číslo tři. S třetím pokračováním se akce přesouvá do Prahy. Jeho hostitelem bude klub Modrá vopice, v jehož prostorách se 27. listopadu sejdou čtyři různorodé kapely. Večer bude nicméně věnován primárně progressive rocku a progressive metalu. Z Německa se k nám totiž podívají progressive metaloví DANTE, kteří jedou česko-německé turné ve společnosti tuzemské špičky progresivního rocku, šumperských DYING PASSION.

Německá kapela DANTE byla založena v roce 2006. Markus Maichel a Markus Berger prokázali, že progresivní hudba může být nejen dokonale přehledná a technická, ale také ohromující, moderní a plná vášně. DANTE vyplňují mezery mezi moderním prog/metalem a starou školou progresivního rocku. Jejich silné a strhující koncerty také prokázaly, že DANTE jsou jednou z největších nových nadějí na prog scéně.

Po velkém úspěchu debutu „The Inner Circle“ (2008), jenž obdržel mnoho vynikajících recenzí, DANTE podepsali smlouvu s ProgRock Records a natočili druhé album „Saturnine“ (2010). Deska rozšířila jejich úspěchy a vyšlo na ní obrovské množství skvělých recenzí. Jejich třetí, aktuální album „November Red“ přináší perfektní kombinaci tvrdosti, hudebních ambicí a emocí, které představí i u nás, v rámci premiérových koncertů v České republice.

DYING PASSION jsou svébytnou a originální kapelou. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. Velkou devizou kapely je výrazný alt Zuzany Jelínkové, melancholické, rozmáchlé melodie a z prog/doom metalového základu expandují do mnoha směrů, barev i výrazů, přitom si ponechali stále „to své“. Na kontě mají sedm studiových alb. Postupem času kapela získala civilnější a rockovější projev, a přitom neztratila nic ze svého charisma a atmosféry. Vytvořila si vlastní styl, který už nemá smysl vytyčovat nějakými škatulkami. Atmosférický emotivní rock či metal může znít křehce i pompézně a pojmout do sebe velkou škálu vlivů. DYING PASSION jsou toho jasným důkazem.

Osmičlenná, symphonic-folk metalová smečka, kterou vedou dva kontrastující hlasy – hrubý mužský growl a jemný ženský zpěv. To jsou WOLFARIAN. Jejich hudbu tvoří něžné, lehce středověké melodie, jež jsou poskládány, mimo typických nástrojů, také z medového zvuku houslí a výrazných tónů fléten. Jsou zaměření na historii, konkrétně dobu vikingskou, pohanská božstva a bitvy. Skupina právě nahrává své první dlouhohrající album, které ponese název „Far Away In North“. Nahrávání se uskuteční v říjnu a listopadu tohoto roku, a proto se jistě můžeme těšit i na písně z chystaného debutu.

FALCAR, čtyřčlenná heavy metalová symfonie ze středu Čech kombinující syrový heavy metal se zvukem filmového orchestru. Výraz kapely je podstatně ovlivněn středověkou hudbou a žánrem fantasy, texty nicméně zabíhají více do reálného světa a věnují se zejména otázce osudu a lidem, kteří jej dokázali změnit. Jako předkapela vystupovali FALCAR například před brazilskou symphonic-power metalovou formací THY SYMPHONY, italskými folkmetalisty ARTAIUS a VALLORCH nebo norskými GUARDIANS OF TIME. Z domácích interpretů byli k vidění například po boku kapel SEVEN nebo DYMYTRY.

Info o akci
Datum: 27. listopadu 2014
Místo: Praha – Modrá Vopice
Start: 18:30
Vstupné: 150 Kč (pouze na místě)

Připomeňme, že aktuální informace o akci najdete na Facebookovém profilu akce. Neváhejte jej využít pro vaše dotazy, poslech skladeb, komunikaci s přáteli. Těšíme se na Vás jak na Facebooku, tak 27. listopadu naživo!

https://www.facebook.com/events/1479583345662061/

www.danteband.de

www.dyingpassion.com

www.facebook.com/Wolfarian

www.facebook.com/FalcarOfficial

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *