Vítězi cen Břitva: INSANIA, MOTHER a GORGONEA PRIMA!

V sobotu 23. dubna byly v brněnském klubu Melodka předány již podesáté ceny Břitva, které udělují hudební publicisté nejlepším počinům v oblasti rocku, metalu, punku a hardcoru.

Vítězem kategorie Album roku se stala kapela INSANIA s deskou „Kult hyeny“. Druzí se umístili letošní vítězové žánrového Anděla MALIGNANT TUMOUR s albem „Earthshaker“, třetí skončili post-metaloví FDK a jejich album „Earthlinked“. FDK jsou dřívějšími držiteli ceny Břitva za Objev roku. Tím se aktuálně stala kapela GORGONEA PRIMA, tvůrčí duo, které kombinuje tvrdou elektroniku s black metalem.

Neřadovou nahrávkou roku se stala vinylové reedice klíčové desky thrashové legendy Asmodeus „Prosincová noc blíže neurčeného roku“, zatímco v kategorii Minialbum, split a singl roku zvítězila debutová nahrávka východočeské emo-hardcorové skupiny ESAZLESA.

Nejen rok 2010, ale i rok 2009 byl zohledněn v kategoriích hodnotících hardcorové a punkové počiny. Nejlepším albem v těchto žánrech se stala debutová nahrávka kapely MOTHER „Through This Disappearing Land“.

Jednorázově se letos hlasovalo rovněž o Osobnosti scény, kterou se stal hudební publicista Petr Korál. Na stříbrné příčce se umístil zpěvák kapely Insania Petr „Poly“ Pálenský a bronzový je pořadatel festivalu Obscene Extreme Miloslav „Čurby“ Urbanec.

O letošních cenách rozhodovalo přes šedesát hudebních publicistů. Jejich seznam i kompletní výsledky mimo jiné v kategoriích Kniha roku či Video roku jsou k dispozici na oficiálním webu.

http://cenybritva.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *