Vítání jara s CHILD ABUSE, STAER, NEGERO a NOT!

Ve zkratce – CHILD ABUSE jsou nepřívětivý trio z New Yorku. Prosáklí deathmetalovým sypáním, grindovou intenzitou a špetkou MESHUGGAH, se základama ve špinavejch, přebuzenejch kytarovejch výbojích ve stylu AIDS WOLF, ARAB ON RADAR nebo EX-MODELS. Hráli tu už minulej rok v zimě, takže netřeba bejt s představováním nějak víc obšírnej, snad jen několik dodatků: jasně, že je to naživo hrozně zlý a hnusný, ale zároveň je to taky příšerně taneční, diskotékovej pelyněk, návykovej bolehlav, nemilosrdná diskokoule. A změna klávesáka/vokalisty přináší možnost ještě úchylnějších pohybovejch kreací a možná ještě trošku nepříčetnější hlasový ekvilibristiky, a když ne, tak to aspoň bude jinačí než minule.

Navíc tentokrát CHILD ABUSE nejedou tour sólo, ale přibrali s k sobě norský nezbedy STAER. Hudebně jen o trochu přátelštější chlápci, který maj v sešitu zastrčenej výrazně rockovější piják. Výletů k extrémním metalovejm odnožím tu moc není, nejblíž je to k norskejm pionýrům Noxagt, v dalekejch ozvěnách třeba i Ultralyd nebo MoHA!, ta správná rozmazaná údernost, mimozemská odtažitost. Vzpomeneš na spousta filmů o vesmírnejch invazích a těžkejch strojích, občas překvapí i odér oplzlý, chlípný erotiky.

A naše koně ve hře? Ze Sokolova je to do Prahy víc než kousek, ale NEGERO stejně přijedou a v rámci tohohle večera to bude vlastně pohlazení. Pojítko hledej hlavně v burácivý base a rozmanitý rytmice, která dává prostor klávesovejm hrátkám, který disharmonii radši naznačujou, než aby jí přímo cpaly do sluchovodů. A ženskej vokál pak lehce koketuje s gotikou, což dělá celou směs ještě eklektičtější a zajímavější.

No a na závěr ještě takovej bobonek, kterej jakoby sem zabloudil z trošku jiný bonboniéry. Když už byly u CHILD ABUSE zmíněný grindový vlivy, tak nám to nedalo, a představěj se taky NOT! z Teplic. Rychlost, intenzita, zašpiněnej zvuk, to všechno narvaný do co nejkratších úseků a s vykřičníkem na konci. Už klasicky se tenhle dýchánek bude konat v klubu K4 v Celetný 20, datum je sobota 17. března, takže ani na únavu z práce se vymlouvat nejde a vzhledem k počtu kapel budeme začínat o něco dřív, tak kolem sedmé večerní, vstup asi 150 Kč.

A kdo se do Prahy nedostane, může v pondělí 19.3. do brněnského Bora, kde zahrají CHILD ABUSE a STAER s MICROVOMIT.

Myspace CHILD ABUSE – http://www.myspace.com/childabuse
Recenze CHILD ABUSE – http://www.marastmusic.com/Recenze/CHILD-ABUSE-Cut-and-Run
Myspace STAER – http://www.myspace.com/staermusic
Bandzone NEGERO – http://bandzone.cz/negero
Recenze NEGERO – http://www.marastmusic.com/Recenze/NEGERO-Silence-is-Worse-Than-War
Bandzone NOT! – http://bandzone.cz/not

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *