TZII + COCHLEA / SOLAR SKELETONS + COCHLEA (CD-R – 2008, g13recordings)

solarskeletonsDějí se to na světě věci. Split album dvou kolaborací. Divné!? Informace na vloženém papírku jsou velmi kusé, takže nemohu sloužit a hledat to na internetu za Vás nebudu. Já jsem tu od toho, abych pospal co se děje na disku samotném.

První, čtyřskladbová spolupráce je načtena. Synťáková výplň, primitivní bicí automat a nánosy vlnových šumáků, oživování frekvenčními generátory na vyšších frekvencích. Představte si jízdu na horské dráze, kdy nestačíte pobírat všechny zvuky (1).

Krátký sampl, opakování do mrtva. Malá změna, repetování neustává, včasný příděl ruchů. Technoise Demence (2). Odkudsi se vynořil zněčištěný bicí automat, snažíte se očistit jej, ale humus jste spíše rozmazali a rozpatlali po celé krabici. Kolega má snahu povzbudit Vás synťákem od bratránka, ale v automatce na duši jenom čeří vodu (3). Synťákové ruchové ševelení, hlubší pulsování a elektronicky zprasený vokál. Pozpátkové smyčkování je tu právě včas, efekty makají na plné obrátky, bez mechanických dílů jen spotřebovávají elektrickou energii. Když to přeženu je to nazjazší a velmi abstraktní EBM. Krysy utíkají ze záběru, ale na devítiminutový záběr je jich opravdu hodně i na hodně fantastický hororový film (4).

I druhá část byla nahrána v Bruselském studiu „Silent Block“. „Kontrola gravitace“, dvoudílná spolupráce se ve své podstatě nemění od té minulé. Elektronické čvachtání, elektronické vibrování, šumění, svištění, drnčení a vrnění. Představuji si testování chodu velkého motoru, nakolik je dobře proveden podkladový fundament, ukotvení a ochranné kryty. Setrvačník o pětimetrovém průměru je náchylný i na sebemenší nepřesnosti. V deváté minutě je odpojena energie, ale ještě zbývá dvouminutový doběh, kdy jsou měřáky stále ve střehu (5). Další zkouška je pro laika nezáživně podobná, ale technické typy dobře ví, že je potřeba zkusit stroj i se zatížením. Zvuk stroje je o poznání hutnější, do výsledků se však promítají i připojená potrubí a poháněné zařízení. Nevím nakolik bude má představa vyhovovat ostatním, ale mě se to líbilo. Velmi!

RadeK.K.

http://g13recordings.shop-pro.jp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *