TROODON

Ahoj Petře, takže nejdříve se vyjádři k R.U.M. zinu. Jak se Ti líbí, jak ses o něm dozvěděl?
Vlastním pouze šestku a ta si myslím, že je na naše poměry v pohodě. Mě zajmají více než vzhled informace v zinu samotném. Takže si rači přečtu R.U.M. než barevnej, ale mě nic neříkající Spark. Každý, kdo se pouští do těchto aktivit má u mě obdiv. Dozvěděl jsem se o něm z Herdronova Pařátu.

Tak a teď k tvojí kapele Troodon, hrajete thrash metal souhlasíš?
Jasně, určitě tam budou i jiný vlivy, ale thrash metal v
ládne..Souhlasím s tím, že hrajeme thrash metal. Možná jsme někdy trochu uletěli tu do deathu, tu do heavy, ale nosným pilířem jsou určitě thrashová témata a tato forma mě maximálně sedí a myslím, že klukům taky. To kam dneska utíkají dříve dobré thrashové spolky se mi moc nelíbí, ale to bude asi tím, že neumíme moc skákat.

Přiznám se, že vaše demo CD ¨ Illusion ¨ je můj první kontakt s Troodonem. Tohle je vaše první nahrávka? Není to až moc kvalitní na debut? Nehrál někdo z vás dříve v jiné kapele? Číší z vás vyhranost…
Díky za pochvalu… Ano, Illusion je náš první zásek. Čtyry pětiny kapely nikdy nemělo jinou kapelu než tuto. Náš první kytarista Martin hraje ještě ve skupině Trais. Bohužel čas ho vtahuje naplno do jeho domovské kapely, takže mi jsme nuceni si za něj hledat náhradu. Takže kdyby náhodou tohle četl nějakej šikovnej kytarista z jihu Čech, ať se nebojí zavolat, třeba brána bude ještě otevřená. Se sestavou je to vždycky složité.

Teď trochu těžší otázka: Máte v zásobě i více takhle kvalitních skladeb? Na demu je 5 kousků, neuvažovali jste o delší nahrávce?Prostě se chci zeptat, jestli jste si neřekli že méně je někdy více a vybrali to nejlepší.
Myslím si, že ani naše ostatní skladby moc nepokulhávají za těmi, kterými se prezentujeme. Rozhodujícím faktorem jsou zde peníze, které vynaložíš za studio a pět kousků je na demo asi tak optimální. Tak jsme samozřejmě vybrali ty nejlepší. Náš problem je spíše ve tvorbě. Jde nám to pomalu a tak na demu se objevily i skladby několik let staré.

Opravdu jsem o Troodonu vůbec nevěděl, kolik jste odehráli koncertů? Vím, že jste hráli na Apokalyptic Form Of Death, jaký to tam bylo?
Odehráli jsme něco k padesáti koncertům. Působíme spíše jako regionální kapela, občas si taky vyjedem, ale většinu koncertů jsme odehráli na českobudějovicku, kde se také konal zmíněný fest. Tam jsme hráli ve tři hodiny odpoledne a bylo brutální horko,prostředí nic moc, ale vše bylo dobře orgonizované, takže posléze jako fanda jsem byl spokojen.

Se kterou ¨velkou¨ kapelou byste si chtěli zahrát? Jaké jsou vlastně vaše vzory, spíše mi doporuč co je podle Tebe naprosto super?
To je těžký, myslím, že kdybychom dali v kapele volby, asi vyhraje floridský Death,
jež je většiny smečky vzorem. Album Symbolic – to asi znáš, to doporučuji. Jinak naše poslouchanost je značně rozmanitá a kdybych se o tom měl rozepsat, tak ti na to ten zin nestačí. Důležitá je spíše naše společná láska k thrashi!

CD jsi vlastně vydal ty sám u tvojí I.F.A. records. Plánujete, že další CD/MC/LP vydáš zase ty nebo nějaké jiné vydavatelství.
Tak to sám nevím, to ti řeknu až taková situace nastane, ale nejspíše ano.

Kde se v tobě vůbec zrodila ta touha hrát v kapele. Proč zrovna zpěv? Umíš zahrát i na nějaký hudební nástroj?
Žel na hudební nástroj nejsem schopen zahrát. Proč ta touha a proč zpěv je na delší povídání. Začlo to už strašně dávno a nebylo to lehký, ale myslím, že stálo za to ustát všechny ty problémy a jít nekompromisně za svou věcí. Díky muzice jsem mnoho ztratil a nikdy jsem toho nelitoval. Metal mi ukázal, kde je má síla, kde je pravda a svoboda a tak se stal mou nedílnou součástí

Jak často zkoušíte? Chodíte po zkouškách na pivo? Na rum? Řekni nám nějakou veselou historku…
Snažíme se zkoušet tak třikrát do čtrnácti dnů, někdy se to daří více, někdy méně. Jistě, že si zajdem na pivo. A někdy to dopadne zajímavě. Těch historek je spousta, ale nejraději vzpomínám na to, jak se náš nejožralejší fanda Komzák při jedné ze svých opic vymáchal v kaluži, což ho na chatě, kde jsme lili, donutilo sundat kalhoty. Únava ho donutila usnout pěkně na břichu s vystrčenou prdelí. Nu a pak jsme přišli na řadu my, kamarádi z Troodonu. Sundali jsme mu ty slipy, kde kdo z těch homosexuálních spolků by ho pořádně sjel, ale to není náš případ. Místo toho jsme mu do prdele narvali paštiku a všelijaký svinstvo, vše vyfotili, nandali slipy a koštětem pořádně rozmáčkli. Takovej normální mejdan, ovšem potom vyšly fotky, kde je milej Komzák s tou svojí obnaženou prdelí a z té jeho hnusné prdele mi kočka líže tu paštiku, no prostě humus. Fotky se nám tak líbily, že jsme se je rozhodli dát na net. možná se objeví i na našich vlastních stránkách až je konečně vyrobíme.

Myslím, že jste ze studia Prodigy fakt vytřískali maximum. Budete tam příště točit zase? Kolik stálo studio? Jak jste na to CD dokázali dostat tolik energie/agresivity?
Se zvukem jsme maximálně spokojeni. V Prodigi pracují opravdu schopní lidé, kteří okamžitě pochopí o co ti jde a my chtěli agresivní ostrej zvuk, tak ho máme. No a jak jsme to dostali do muziky? Myslim, že jsme se všichni pořádně nasrali. Jinak jsme vysolili 23 kolíků a nelitujem toho a příště se tam zajisté znovu zastavíme.

Už dřív jsem zmínil tvou firmičku I.F.A. records. Co jsi zatím vydal a co máš v plánu? Udělej si trochu reklamu /ha ha /…
Tak v devadesátýmdevátým jsem nevím proč dostal nápad udělat nějakou kompilaci, myšlenku jsem realizoval v kazetové formě kompilace Temno I. Pak jsem šel na civilku, ale přidal jsem se k Michalovi Kamešovi pod jeho hlavičku Millenium recs. Připravovali jsme další kompilaci, ale Michal to vzdal. Tak jsem se osamostatnil a udělal si label I.F.A.recs. pod jehož hlavičkou jako první vyšlo 2.6.2001 naše demo. 28.9 vyšel debut heavy metalové kapele Trais a v listopadu by ze mě měla konečně vypadnout kompilace Temno II, která si myslím bude hodně zajmavá. Ke kompiklačce vyjde i zin. Co bude dál nevím, ale určitě něco bude, nechme se překvapit.

Málem bych zapoměl na texty, přibliž nám trochu jednotlivé skladby…
Záleží mi na tom, aby každý text měl ksicht. Texty odráží mé skutečné prožitky a nálady ovšem hozené do jiné reality, aby nikdo nepoznal čeho a koho se to týká. První skladba Mirror, je agresivně pojatý obraz svědomí velícího důstojníka a všech těch, kteří jenom přijímají rozkazy a bezmyšlenkovitě je plní, aniž by si uvědomili, co tím vlastně způsobí. Není to jenom o vojácích, ale o lidech, kteří jsou jak zrcadlo, jež nemá vlastní tvář… The End Of Day je převzatý text od francouzkého prokletého básníka Charlese Baudelaira, který mi skutečně promluvil do duše. Text je o tom jak se člověk zdává dne a dobrovolně vstupuje do noci, jakožto do vlastní propasti. Je to hodně smutnej text a v agresivním podání řevu to vypadá efektivně, navíc cit tomu dá i melodický zpěv, který je zde použit na vykreslení nálady. Closed Eyes je vlastně pokračování na předchozí The End… akorát, že zde se tentýž člověk chytá v poslední chvíli světla, což symbolizuje naději, a má sílu znovu žít. Tyto dva texty jsou mi hodně blízké, neboť něčím podobným jsem si sám prošel, proto jsou zpívané v první osobě.K titulní Illussion se ještě vrátím. No a nakonec Forehead Against The Wall je, řekl bych, tak trochu kýčovitý popis války, ale jsem přesvědčen, že i tento text má svou tvář, zvláště dnes.

Jaké jsou ohlasy na Illusion? Co vám posluchači říkají po koncertech ?
Ohlasy jsou zatím dobré a jsme za to vděčni. I když hrajem bez první kytary jsou ohlasy na koncertech uspokojivé. Záleží na prostředí a tak dál. Myslím si, že náš vizualní projev nedělá špatný dojem a nikoho neurazí, neboť vycházíme s klasických metalových tradic a nesnažíme se nějak nesmyslně experimentovat jak živě tak kompozičně.

Prozraď nám plány Troodonu v nejbliší pětiletce…
Rači o tom nebudu polemizovat, protože to nikdy nevyjde, promiň Marku.

Ještě mi, prosim tě vysvětli ten obrázek na obalu a jméno dema Illusion. Viděl bych to asi takhle: To město v pozadí je iluze bezpečí lidského sídla a ty ruce jsou ruce Satana, které přináší zlo…Možná je vše jinak…
No, člověče si blízko. Text ke skladbě Illusion je o knězi, který trpí fanatickou představou, že se brzy vyplní Apolkalypsa. Text působí jako revolta proti církvi, která přišla skrz ďábla k velkému majetku ( všichni víme jak ), ale co když ten blázen má skutečně pravdu? Potom je to tak jak říkáš. Ale spíš to bude jen jeho iluze. Nevšiml sis světla za městem, které zobrazuje naději, jíž všichni máme. Ovšem, když přihlédnu k událostem v Americe, tak všechno může být jinak a kurva skutečné. Jinak se může zdát, že ten obal je inspirovaný právě touto událostí, ale není tomu tak, ani bych nechtěl aby to tak bylo. Demo vyšlo 2.6. 2001 a v tu dobu jsme samozrejmě nemohli tušit co se bude dít. Obal pro nás zpracoval Radek Popel, zpěvák již zmíněné skupiny Trais. Mimoto nazpíval nám i ty melodické linky, o kterých už byla taky řeč. Za vše mu patří náš obdiv a dík.

Jestli chceš říct něco na co jsem se zapomněl zeptat, tak prosím, jinak moc děkuji za odpovědi.
Myslím, že bylo řečeno vše. Moc ti děkuji za zájem a za věcné otázky. Přeji ti ať se daří, všem čtenářům ať se maj skvěle. No a kdyby se někomu zachtělo po rychlým a melodickým thrash metalu, nechť kontaktuje mou maličkost. Děkuji za rozhovor.

Band contact: Petr Junek, Sídliště Míru 334, 373 33 Nové Hrady, tel.: 0604/ 734 648, e-mail: troodon@atlas.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *