TROLLECH

trollechadetiNedávno jsem zpovídal plzeňské SORATH a hned poté jsem se rozhodl, že se v plzeňském regionu ještě chvíli zdržím. Kapela TROLLECH po vcelku nenápadných začátcích začala v poslední době velmi silně vystrkovat růžky. S jejich koncerty se roztrhl pytel a osobně musím říct, že z jejich setu v kralupské Ponorce jsem byl skutečně nadšen. A když k tomu ještě připočtete křest 7 ´EP, nebo co řešit. Jedna perlička na závěr. Frontman Asura Godwar Gorgon´s Ray odpovídá do R.U.M. zinu už podruhé, ovšem vzpomněli by jste si v jakém souboru ještě dříve působil??? Myslím, že to pro metalové fajnšmekry není vůbec těžký kvíz…

Zdar, Asuro! Jak je ve hvozdech a lesích? Teploty se nám neustále střídají. Máš hrozně rád přírodu. Pověz, čím myslíš, že je spojen ten blázinec s nynějším počasím?
Sláva lesům! Buď pozdraven, ALLeši. U nás je rovnováha (myslím říši TROLLECH) – pod stromy chladný stín. Pokud se jedná o počasí tohoto světa, vysvětlení je jednoduché (vynechám detailní popis vlivů na změny klimatu). Hlavní příčinou je „moderní tvor“ druhu homo sapiens, který dávno zapomněl vnímat Matku Přírodu a její spravedlivé zákony.

Blíží se nám léto. Chystáš se někam? Navštěvuješ(nebo-te) každoročně nějaké místo, kde se cítíš skvěle? Můžeš klidně čtenářům nějaké místo doporučit…
OPEN HELL ve Volyni che che che a občas si vůbec nic nepamatuju che che che. Vážně, mám svá místa, která navštěvuji v průběhu roku. Mají pro mě zvláštní význam a jen málo lidí je spatřilo. Většinou jsou to blízcí přátelé. Pokud někdy navštívíte plzeňsko, projděte si mikroregion Radyně, doporučuji. Zřejmě narazíte na spoustu otravných výletníku (che che che), ale na ty kašlete a věnujte se okolí. Fakt za to stojí.

Lyrika TROLLECH byla hned od počátku své existenci do vetší míry ovlivněna přírodou…a to především přírodou v krajích, kde žijete. Je možné, že se třeba témata vašich textů postupem času změní?
Na to ti nedokážu odpovědět. Většina textů vzniká z osobních zážitků a pocitů, v menší míře používáme i texty přejaté – básně nebo staré písně. Také užijeme texty, které napíší kamarádi nebo i naši fanoušci. Nevidím daleko do budoucnosti, a ta může přinést mnoho nového…

Zajímalo by mě, jestli bys byl schopen napsat třeba text o nějakém místě v cizině, a nebo se chceš držet zavedených kolejí?
Jsem přesvědčen, že jsem schopen popsat i cizí místa. Co vím jistě, chyběla by v textu hloubka prožitku z onoho místa. Jestli rozumíš… Radši budu popisovat co cítím a zažívám, než co vidím. Prostě to co je mi nejbližší. Budu se držet zavedených kolejí…

asuraJeště jedna otázka k textům. Dá se v jednoduchosti říci, že opěvujete krásy naší vlasti. Ale i v těchto věcech si někteří lidé dokáží najít něco, co hned spojují s nacionalismem a ještě mnohem dál…domníváš, se že tohle všechno je součástí jakési české povahy? Myslím tím, všechno překrucovat a zpochybňovat…?
Áaaaaaaaa, lidi jsou plný různých nešvarů a vrtochů. Určitě to není pouze v české povaze, ale to naše „nimrání“ je opravdu někdy na pováženou. Víš co, spousta „mýtů“ a pomluv a polopravd vzniká onou větou: „Hele slyšel jsem…“ a už to jede. Někdo si něco přimyslí, fakta už jsou někde jinde, podstata věci se ztratí a už se jenom „kroutí“… Toho jsme svědky dnes a denně. Málokoho napadne jít ke zdroji…

TROLLECH se na podiu objevili po boku několika zahraničních kapel. Můžeš některé zmínit? Jak se ti třeba líbily?A co nějaké kontakty do zahraničí?
Spíš měli jsme se objevit po boku známějších zahraničních kapel. První akce měla být jako „support“ GORGOROTH a 1349, GORGOROTH však zrušili všechny předkapely. Nakonec jsem tomu byl i rád, neboť koncert stál zvukově za velký H a vystoupení GORGOROTH byla velká nuda. Druhá akce už slibovala větší zážitek – CARPATHIAN FOREST, avšak v den koncertu jsem byl skolen chřipkou, opět jsme to prošvihli. V častém kontaktu jsme s vlámskou kapelou WAPENSPRAAK & DRINKGELAG, kteří hráli i u nás a my u nich. Často si píši s Wulfstanem z FOREFATHER, také s fandama ze Srbska a pak různě z celého světa…

Když jsme se naposled viděli, tak si velice poutavě hovořil o vašich koncertech přímo v lese. Mě by moc zajímalo, jak tyhle sešlosti technicky zvládáte? Mohlo by se třeba stát, že by vás tam někdo nečekaně objevil, a nebo se jedná o opravdu absolutně zapomenutá místa?
Zatím proběhl pouze jeden lesní koncert, jsou to 2 roky zpět. Odehrál se v lesích pod hradem Radyní a byl pouze pro zvané hosty. Klidně se mohlo a může stát, že by na nás někdo narazil. Je to na docela „frekventovaném“ místě, ale na druhou stranu to bylo v pozdní večer (21:00) a k tomu na konci září. Myslím, že si naši hosté odnesli silný zážitek. Pro hraní Morbivod postavil malá přenosná komba, která jsou napájená 12V baterií. Bicí jsme pouštěli z CD v kazeťáku. Dokonalá „lesní nástrojovka“ che che che.

asuraallJe opravdu kouzelné, jak jste pro vaší hudbu a vše kolem nadšeni. A právě nadšení „pro něco“ dnes lidem absolutně chybí. Všechno je opředeno o jakousi povrchnost. Souhlasíš semnou? Moc by mě zajímalo, jak třeba odpovídáš lidem, kteří se třeba ptají na tuhle otázku:“hele, ty máš nějakou kapelu? A co jako hrajete“?
Díky za tvá slova. Naštěstí se v kruhu mých přátel nikdo podobný nevyskytuje. Ty jako učitel máš asi větší „přehled“ o nastupující generaci. Myslím si, že když něco někoho baví, tak to dělá pořádně a s nadšením, podle mě to jinak nejde. Neboť pak je to cítit z konečného výsledku. Co se týká odpovědi na ony dvě otázky, nejsem v tomto zrovna tvor trpělivý. Vypadá to asi následovně: :“hele, ty máš nějakou kapelu? A co jako hrajete“ ? „Jmenujeme se TROLLECH, náš styl se jmenuje lesní black metal.“ „Jak?“ „TROLLECH se dvěma L a hrajeme metal, jestli Tě to zajímá, najdi si to na internetu!“ Che che che, no – trochu jsem to asi zjednodušil a přehnal che che che…

OK! Nedávno jste spolu se spřízněnými SORATH vydali 7´EP u Jirky Holuba. Pověz, co na něm posluchači najdou a jak ty sám toto splitko hodnotíš? Já si myslím, že se fakt povedlo a ten obal je doslova pastva pro oči. Pigeon si dal fakt záležet…takže tvá slova….?
Naše skladby (jsou 2, „Tumultus“ a „Parhelium“) byly nahrány speciálně pro toto EP. Neplánujeme (zatím) jejich zařazení na jiný nosič. I mně se EP hodně líbí. Hudebně se obě kapely „vyšvihly“, motivy na obalu jsou originální. S výsledkem, v tomto případě s EPkem, jsem naprosto spokojen. K tomu nemám co víc dodat.

trollath1

Domníváš se, že je možné, aby jste třeba u Jirky ještě nějaký další počin vydali?
O budoucí spolupráci jsme v detailech nijak nehovořili. Padla zmínka o vydání CD, Jirka to zavrhl, chtěl by prý dělat už jen vinily. Takže v tomto směru určitě šance je, záleží jen na domluvě.

Nemůžu se nezeptat na to, jak se vám líbilo v Kralupech? Lidí moc nepřišlo, ale atmosféra myslím nebyla špatná? Jaké jsou tvoje pocity? A jak ti šmakoval můj 666 RUM ?
Ha! Akce velmi příjemná, řekl bych taková komorní. Nám se v Kralupech líbilo. Tak hlavně jsme přijeli zahrát pro Pigeona a všechny nadšence. Akce byla bezvadně organizovaná, fans nebylo mnoho, ale za to přišli lidi, kteří mají opravdu zájem a to je i mnohdy víc. Afterparty byla opravdu povedená che che che. „Křest“ EPka 666 RUMem bylo opravdu originální. Stihl jsem asi jen dva loky, ale Johanovi očividně šmakoval, vypil asi půl flašky sám che che che…

trollechpromoJak se ti líbí současná black metalová scéna? Např. nové pagan metalové či folk metalové spolky?
Dnes je opravdu hodně těžké sledovat scénu jako celek, mnoho kapel vzniká a za rok již třeba neexistují. Mnoho kapel je jen pouhou nudnou kopírkou, nezní přesvědčivě. Je to opravdu nepřehledné. Proto mé srdce zaplesá, když se objeví nějaká výjimka s originálním ksichtem. Pagan folk black bandy mám rád, ale taky si hodně vybírám. Z těch novějších kapel se mi líbí WAPENSPRAAK & DRINKGELAG (Belgie), HEIDEVOLK (Holandsko), HEIDEN (Česko).

Pojďme se trochu podívat do budoucnosti. Máte už připraveny nové skladby pro další album? Na co se fanoušci mohou těšit?
V tento čas již máme kompletně hotových 6 skladeb, 4 písně jsou zhruba „načrtnuty“, stačí je pouze doladit. Uvidíme, jestli použijeme všech deset kompozic. Nové skladby budou nahrány se živým bubeníkem (na to se těšíme i my). O bicí artilerii se postará Honza z AVENGER a celé dílko bude nahráno u něj ve studiu HELLSOUND. Fans se mohou těšit na přímý lesní black metal s mnoha melodiemi ale i syrový black metal. Některé pomalejší skladby budou epického rázu s akustickou kytarou a se sbory v pozadí, o které se zřejmě postarají Tom Kofroň (náš známý) a Wulfstan z FOREFATHER.

Festivaly už jsem nakousl. Je možno TROLLECH na nějakém tom fesťáčku letos vidět?
Určitě. První venkovní mini akci již máme za sebou – Eternal Hate Fest ve Starci u Kdyně. Další festivalové vystoupení nás čeká na AFODu v Trhových Svinech poté na konci července ve Volyni na Open Hell Festu. Počátkem září zakončíme letní koncertování v zahraničí v Rakousku na festivalu Dunkelheit. Podrobné informace o vystoupeních a odkazy na zmíněné akce je možné najít na našem lesním webu: www.trollech.com

Asuro, díky za odpovědi. Můžeš cokoliv dodat na závěr! Doufám, že se zas brzy uvidíme! Zdraví ALLeš
ALLeši, díky za rozhovor a podporu. Sláva lesům!

kontakt:

www.trollech.com

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *