Tom Cmíral (SODOMIA Zine) Vs. Petr Dlabaja (SACRIST)

petr-dlabajaTak druhý díl postupně doplňující rubriky je zde. Následující retro souboj mezi sebou spravili Tom SODOM Cmíral (SODOMIA zine R.I.P.) a Petr Dlabaja ze SACRIST.

Afghánistán a teroristé:
Tom: magoři, fanatici a špinavci pro něž víra je kalašnikov v ruce. Jistě jsou tam i normální lidé, ale rozeznej je. Fousatí bastardi, primitivové.
Petr: Je opravdu k neuvěření, čeho všeho jsou ti „chuligáni košilatí“ schopni. Ani ve snu by nikoho z nás nenapadlo, že jsou schopni zbořit amíkům obchodní centrum, bez jakýchkoli výčitek. Je to nebezpečná věc. Je mi celkem jedno co mají mezi sebou, ať se tam navzájem pozabíjejí. Oni stejně nic jiného neumí, jenom ničit. Co by neudělali pro Aláha, že ?

Brutalita na fotbalových stadiónech:
Tom: trochu „Anglie“ k tomu patří, i když česká liga potažmo stojí za hovno. Ultras by si to měli vyřídit někde za městem a ne jako blbečci, házet šutry po vlaku, kde to schytá nevinná ženská. S baníkovcema jsem si párkrát vyjel a taky mám odježděné tři roky s druholigovým Frýdkem jako vlajkonoš a třeba na Bohemce jsem měl fakt strach. Neochránit nás poliši, byl by tanec…
Petr:Naštěstí nejsem fandou žádného fotbalového klubu, takže jsem to nikdy nepocítil na vlastní kůži. Musí to být pro opravdové fanoušky trest. Samozřejmě, že se sportem to nemá nic společného, jde jen o možnost vzájemných střetů. Naneštěstí na to doplácejí neviní lidé.

Ceny CD:
Tom: máme tady Music Shop, ale kšefty jim nedělám bo nekradu. Ceny „světových hvězd“ metalu jsou shit, podporuju jen distra a bazary. Za CD dám maximálně nebo jsem ochoten vysolit přes tři kila, více ne. S mým platem to ani jinak nejde.
Petr: Ceny CD nosičů jsou opravdu vysoké. Pětibábu za CD asi každý z radosti nedává. Ale co s tím chceš udělat ? Kdo chce, tak si ho koupí.

Drogy:
Tom: široký pojem. Rád se napiju. Na množství a kvalitu nehledě, ale alkáč nejsem. Jinak jsem ještě nic nezkusil, i když anděl pokušitel by byl. Ne, raději ne. Chlast rules !
Petr: Když je někdo magor a sere si do žil fet tak je to jeho osobní problém. Horší je, že to svinstvo nabízejí dětem. To se pak může stát, že generace po nás bude banda dementů.

rammsteinElektronika v metalu:
Tom: vocaď pocaď, třeba trochu mě zklamali naši „Kontrastíci“, ale v zásadě jsem otevřený všem experimentům. I RAMMSTEIN můžu.
Petr: V přiměřené míře je to takové oživení. Ono se toho v metalu už nedá tolik vymyslet, aby jsi zaujal. Takže, se musí experimentovat jak se zvuky moderní doby, tak s elektronikou. Ale říkám, všeho s mírou.

Finále hokejové extraligy:
Tom: já věděl, že se optáš! Sice pičuju do Sparty kde můžu, ale zas to tolik nežeru. „Vítek“ na to letos neměl, Sparta byla jasně lepší. Vsetín s Třincem se taky nevytáhli. Upřímně fandím jen Frýdku, i když hrajem třetí soutež.
Petr: abych byl upřímný, tak mě sport nezajímá, takže k tomu nemám co říct.

Guns N´Roses:
Tom: kde je těm konec? Kdysi mě brali, ještě si pamatuju, když jsem si v Polsku kupoval za pár zlotých pirátskou MC „Use Your Ilussion II“. Hlavně „You Could Be Mine“ z Terminatora II si popěvuji dodnes. Škoda, byli dobří…
Petr: jednu dobu mě zajímali, hlavně kytarista Slash, ale to už je pryč.

Hippies:
Tom: srandovní hnutí plné hezkých dlouhovlasých holek, které prý daly každému, to by bylo něco pro mě haha. Svoboda, rebelie, pacifismus, kytky…jojo, pohoda. Moc se mi líbí zfilmované „Vlasy“ od pana Formana.
Petr: to se radši zeptej mojí matky.

Interupce:
Tom: citlivé téma. Jsem mužskej, těžko říct. Zastávám názor pana Uzla, ale jinak se do tohoto problému líp vžít neumím. Teď jsem někde četl, že vymíráme. No potěš, to jsou vyhlídky.
Petr: na interupci nevidím nic špatného. Nic není stoprocentní. Ani antikoncepce. On by to byl docela průser, stát se fotrem a nebýt na to připraven. Navíc je to někdy ze zdravotních důvodů nezbytné. Mám pocit, že proti jsou jen křesťanská církev. Měli by si nejprve zamést před vlastním prahem.

Jim Beam:
Tom: já být přítel ohnivé vody, whisky nevyjímaje, ale tato značka je na mojí šrajtofli poněkud velká zátěž, preferuji levnější druhy…samozřejmě s ledem, to je paráda! Teď jsem hodně ulít na vodce, ruská krev se nezapře (smích).
Petr: To není pití pro můj jazoun. Mám rád pivko.

kabatKabát :
Tom: kdysi jsem je měl rád. Zhovadilé a sociální texty vystřídalo ale trapné komerční hovno, které v cizině nikdo nezná. Seru na TV hvězdu Vojtka a ostatní, kteří se bez ochranky na koncertech neobejdou. Na první desky nicméně vzpomínám rád, ty texty se pamatují samy.
Petr: Je to moje oblíbená kapela. Mám od nich snad všechny desky. Hodně se mi libí ta poslední. Mají pořád co říct.

Láska:
Tom: párkrát se kolem mě mihla, ale opět skončilo jen u vzpomínek. Dětství, dospívání, puberta…samá čistá nevinnost. Hezká věc, kterou jsem nikdy neochutnal plnými doušky..ehh, za to se velmi těším na stáří !
Petr: Všemocná to čarodějka, ale někdy dokáže pěkně zamotat hlavu. Stejně nejvíc miluji svojí svojí pořádně ojetou kejtru.

Moravská děvčátka:
Tom: andělská stvoření, ale i mrchy. Konkrétně u nás je na co koukat, i když mnohé to mají v hlavě vykradené nebo kouří, mluví sprostě a vypijou víc piv než já. Marné. Holky, toť šťavnatý plod ze zahrady našeho národa! Škoda jen, že jich tak málo inklinuje k podobnému druhu hudby jako já…
Petr: no jo, tak to je něco pro mě. Holky, krev a mlíko.

cigaraNikotin:
Tom: svinstvo, které nepodporuju a vadí mi. Občas sedím v knajpě a čumím jak si lidi zapalujou jednu od druhé. Já pak přijdu dom a smrdím jak kdybych kouřil taky a stejně jo páč to vdechuju, což je prý horší. Mám kámošku co je na medicíně a ta mi ukazovala ty lékařské knížky a obrázky, no a plíce kuřáka to je fakt neskutečný humus. Dal bych to na bilboardy, třeba by si někdo dal rozum. Nápisy na krabičkách jsou k smíchu. No ale každého věc, mě taky nikdo vyčítá pití (kecám).
Petr: Jsem nekuřák, takže na to finálně kakám.

Orion hvězdy v oknech:
Tom: baví mě dementi, kteří si to daj na okno ve věžáku nahoře, holt reklama je na lidskou blbost jako dělaná. Mě tyhle kampaně netankujou. Kdyby někdo v našich oknech viděl hvězdy asi by si řekl, že jsem pěkný kokot. Kdyby ale zazvonili s prachama, neber to!
Petr: Taky bych jednu vylepil na okno, jenže já ty všechny výrobky od nich hned sežeru, tak bych dostal kulový.

Pařát zine:
Tom: jo Herdron se hodně zlepšil, je to fajn opilec a Pařát má budoucnost na rozdíl od Sodomie. Jen by to neměl tak žrát, místo na sjezd zinařů jde do práce, aby měl na zin…magor ne? Ne, kurva nic ve zlém, je to borec a Pařát mám rád.
Petr: Ještě jsem neměl možnost si ho prolistovat, ale má nám v příštím čísle vyjít rozhovor.

Quasimodo:
Tom: čéče s jedním takovým ve fabrice robím! Je mu celkem podobnej. Jmenuje se Pepa, totální vidlák co sotva umí číst a psát. Oči šejdrem, nějaké zuby fuč a kurevsky smrdí bo se nemeje. Je epyleptyk a klaustrofobik, takže když ho zastavím ve výtahu tak začne strašně řvát o pomoc. Sranda jak cíp. V létě nosí kulicha, štrample, tesilky…
Petr: byl to pěkně ošklivej chlap a dobře mu tak.

Root:
Tom: asi to nejlepší co může dnes česká scéna nabídnout světu. Trochu vyměkli a Valtra nemám moc v lásce, přesto jsou skvělí a svým způsobem je uznávám. Za měsíc je uvidím a budu vědět víc /15.5. Immortal Shadow Fest-Pržno/.
Petr: Tak „Black Seal“ je hodně dobrý matroš, akorát mě sere poslední song, když tam Boss mele dvanáct minut furt to samé.

sacristSacrist / Sodom Tom:
Tom: fajn kluci, máme za sebou dobré i zlé. Jejich tvorba mě fascinuje už od počátku kdy jsem jako jeden z prvních rozpoznal jejich talent. Český DIMMU BORGIR to rozhodně není. Jen škoda, že furt ten automat. Přál bych jim živého bicmena. Tak a teď jsem zvědav co napíšou oni o mě…jo, v pití jsme nastejno, znám je taky pěkně „lízlé“ haha. Čau kluci, miluju vás !!!
Petr: Má chlapec trochu smůlu nebo co. Zine už nevydává a s DARKWInama už asi taky skončil. Co jiného bude to fakt nevím. Jinak ho zdravím…do Frýdku!

Testament:
Tom: americkej trash, který nesleduju. Slyšel jsem tři-čtyři skladby v životě.
Petr: Doufám, že ne můj, ale poslední deska je hodně nadupanej old trash.

Upiři:
Tom: kdyby to bylo možné, hned bych se dal k nim. Žiješ v noci, slopeš krev, nemusíš do práce, ženský neříkaj ne /C.O.F. „Dead Girls Don´t Say No“/..myslím ideální způsob života. Ty kundy v Drákulovy neměly chybu. „Hřích je starý jako svět sám“…jinak častá vampirizace v hudbě je už ohraná.
Petr: Těch se nebojím. Jen mám strach, že mne vysaje moje stará…Spíše se obávám psychických upírů, kteří z člověka vysávají energii. A víš jak je poznáš ? že mají na hlavě kápi a není jim vidět do ksichtu…FACELESS.

Vatikán:
Tom: a jejda, svatej dědek. Centrum zla ? Mě je to fuk, cirkev je mi ukradená. Spíš by mě zajímala jaká je převodovka v „papamobilu“, víš jak s ním fičí po městě, on je tam jak ve výkladní skříni a mává lidem. Kdyby tak jednou vozili i Big Bosse haha.
Petr: banda poblázněnejch fanatiků.

moonspellWolfheard (album MOONSPELL) :
Tom: dobová nádhera ! Dnešním MOONSPELL už nerozumím. Z toho mála co jsem slyšel jsou už úplně jinde, chuja s nima…Alma mater, Vampiria…ach jo.
Petr: Jedna z nejlepších desek MOONSPELL. Ještě se mi libí „Irreligious“ a pak to už jde mimo mě. Ale hrajou pořád hodně dobře.

Xenofobie:
Tom: odpor ke všemu cizímu. Hm, jak k čemu, jak ke komu. Nic konkrétního. To by bylo na dlouho. Myslím, že už mě to nějak výrazně nehrozí, dokopal jsem se vyřizovat meily na PC k čemuž jsem měl předtím odpor. To mluví za vše. Nemám rád americké manýry, Prahu…atd.
Petr: Strach z Xeny mám veliký, když ji vidím, tak se začínám potit a zalezu do kouta. Spíše z cizích mám strach sám ze sebe, že se jednou dočista zblázním. Taková autofobie…(a pak, že je těžké vymýšlet názvy aut ).

Yes (kapela):
Tom: Nou, neznám, nepídím se potom. Že by nějaký rock ? I Love akorát AC/DC !
Petr: Yes nejez, to máš fuk. Stejně neznám jejich tvorbu.

Zelí:
Tom: žrádlo nebo kuřivo ? Papání beru, vepřo, knedlo, zelo a pivko. To je balada. Samostatné bych to nepozřel, já městský hoch, kterému to jinak páchne. A jointům nefandím, bylo mi z toho akorát zle, žádný extra nával smíchu se nedostavil.
Petr: mám rád obojí. V hrnci hlávkové i ve šlukovce, ale ve šlukně to mám radši. Když jsem ve stresu nebo mám depku, tak mi to pomáhá.

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *