THINE EYES BLEED-In The Wake Of Separation (CD-2005, The End Records / Plastic Head)

A máme tu další pozdrav od amerického vydavatelství The End Records! Tentokrát se však podíváme do Kanady, kde nám vyrostla skupina říkající si THINE EYES BLEED. Asi největší zajímavostí je, že v její sestavě najdeme mladšího bratra Toma Arayi ze SLAYER, Johna, který nejen že zdědil metalovou vášeň, ale rovněž drtí struny baskytary. Stylově jsou však mladíci trochu jinde. K srdci jim přirostl death metal evropského střihu a kdybych měl THINE EYES BLEED k někomu přirovnat, tak by to byli polští VADER. Kytary střihají úderné rify (dosti chytlavé), naproti tomu melodických vyhrávek tu moc nenajdete. Trošku mi tu nesedí zvuk bicích, který je takový nevýrazný.

Co se týče vokálu, tak ten je řádně zlověstný! Nejedná se však u žádný murmur! Vokalista spíše připomíná rozzuřeného psa z nějakého bojového plemena. Najdou se tu však i mnohem mírumilovnější pasáže, jako např. ve skladbě „Live To Die“, kde dokonce v závěru zazní čistý zpěv s jemným nádechem melancholie a smutku. Jiné zvláštnosti album nenabízí. Naštěstí ale není tak dlouhé, aby začalo ke konci nudit, i když motivy, které THINE EYES BLEED používají, jsou stokrát omleté. Chybí tady jakýsi impuls k tomu, abych si CD s chutí pustil znovu i po sepsání recenze.

Na první regulérní album je to však velmi dobrá práce. Určitým plusem je i fakt, že se formace viditelně snažila o to, aby výsledek zněl moderně a především brutálně.Teprve budoucnost ukáže, zda se v zemi javorového listu zrodí další velká kapela, která bude moci konkurovat KATAKLYSM nebo CRYPTOPSY. Každopádně je vidět, že na všech světových stranách vyrůstají nové a nové bandičky a jsem opravdu zvědav, zda THINE EYES BLEED budou na své cestě trpěliví, a nebo zda se nad nimi zavře voda. To už bude ale příběh patřící do recenze na další řadovku. Nebudu tedy předbíhat!

ALL

http://www.myspace.com/thineeyesbleed

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *