THE YOUNG GODS 27.4.2007 Palác Akropolis – Praha

youngodsliveKonečně …podle věku ostatních návštěvníků koncertu, ne zas tak starý fanda, uviděl své oblíbence….Jak jinak než vyprodaná Akropole se těšila na další příděl elektronického zvuku ze země čokolády a přesných hodinek. Po zakoupení trička jsem se odebral společně se svým doprovodem ( zdravím Radku ) do zcela zaplněného sálu. Rozhodl jsem se jít ještě na záchod, a to byla největší chyba. Po návratu jsem už neopustil zadní řady a bylo mě dost proti mysli, prodírat se přes masu dopředu. Koncert začal skoro načas. Decentní scéna s nekomplikovaným, ale o to více efektnějším nasvícením, pánové se vřítili na pódium a začalo představení, na které jsem už dlouho čekal.

Okolo stojící fanoušci začali konzumovat vetší než malé množství a mě jen napadlo, že asi umocňují prožitek z lehké psycho elektroniky, která se na nás všechny z pódia valila. Bubeník, zpěvák (a škoda jen že občasný kytarista) a klávesista věděli přesně jak a co chtějí s večerem udělat a svoje vystoupení zvládli s profesionálním přehledem. Jemně vedená koncepce programu celého vystoupení, kdy vás jako by ukolébaly klávesy v doprovodu bicích a démonického hlasu zpěváka, který mě svými pseudo indiánskými tanečky dal vzpomenout na Jima Morrisonna a nebo Michaela Hutchence. youngods Ale náhle vás probere silná hluková stěna, vytvořená pouze třemi členy kompletní sestavy kapely. V tomto směru jsou THE YOUNG GODS nedostižní a jedineční…..Na druhou stranu je třeba podotknout, že mně osobně přišli trochu odevzdaní a unavení ,což během koncertu sám zpěvák uvedl a omlouval se (26.4. hráli v Brně s GNU), takže toho měli asi dost.……Je jen moje chyba, že jsem dosud nesehnal a nenaposlouchal novou desku, ze které zaznělo několik písní. Pro mě osobně nejvíce dokázali svoji pozici kultovního spolku v rozjetých skladbách jako „ Gasoline Man“ nebo „Kissing the Sun“ a jejich skvělá předělávka od Kurta Weilla, „Meckie Meseer“, snese konkurenci jen v podobě česky nazpívané verze od Miloše Kopeckého!!! Pánové byli opravdu unavení a občas zvolnili tempo do citlivých romantických skladeb, z nichž jasně nejlépe vyzněla skladba „She Rains“. Pak na konec zavzpomínali na první album, s písní „Did You Miss Me“ a bylo hotovo. Lehká hodinka a půl představení skončila….

Nashledanou zase příště s ne už tak „mladými bohy“, kteří mě příště odpočatí přesvědčí o svém kultovním statusu daleko více …což možná splnil sobotní koncert a ještě specialita v podobě projektu AMAZONIA AMBIENT PROJECT( což je spojení kanadsko-švýcarský antropolog Jermy Narby a THE YOUNG GODS).A jen mě napadlo, jestli by nebylo špatné, pozvat THE YOUNG GODS na nějaký český festival! Bylo by to určitě zajímavé!

Radim

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *