TENEBROUS SHADOW – Follow The Signs (CD-R – 2009 , Hexenreich Records)

coverrAndres z estonského vydavatelství Hexenreich records se zřejmě zamiloval do iránského metalového pod světí. Po SORG INNKALLELSE se rozhodl pro spolupráci s osobou, říkající si Tenebrous Shadow. Tentokráte se však nejedná o legitimní album, ale „pouze“ demo, na kterém se irácký umělec představuje na vlastní pěst. Přiznávám se, že jsem se zpočátku trochu děsil prachbídné kvality, ovšem nakonec jsem byl velmi mile překvapen. „Follow The Signs“ je po čertech povedená nahrávka a vůbec nevadí, že je vytažena z toho nejhlubšího undergrounndového sklepa. Ono se ani nedá říci, že by Tenebrous vytvořil něco nevšedního a neobyčejného. Zaměřil se spíše na strukturu jednotlivých kompozic, okořenil je změnami nálad a dokonce přichystal nejedno citlivější překvapení v podobě akustické hry na kytaru. Skladby jsou rovněž vylepšovány různými intermezzy, které sem „na oko“ třeba vůbec nepatří. Zapomenout rovněž nemohu na silný melodický základ, jež prosvítá celou kolekci jako slunce zimní oblohu.

Album otevírá valivý track „The Creep“, podpořený industriálními prvky v kombinaci s norskou black metalovou základnou. Po stejných kolejích poté vyjíždí vlak jménem „Hunt“, ovšem páčku od zbytečného lomozu vrací směrem k nadprůměru skladba „Follow The Signs“, evidentně ovlivněná tvorbou novodobých IMMORTAL. V těchto momentech se pomyslný jezdec dostává do sedla a až do poslední minuty z něho nespadne. V neuvěřitelných intencích se poté nese skladba „Majestic Seasons“, která je skutečně impozantní a nemusela by logose za ní stydět žádná black metalová veličina. Na oko křehká elegie graduje skřehotavým frázováním, magickým zaříkáváním , aby v samotném závěru přišlo magické vypointování s nádhernými kytarovými vyhrávkami. Vítejet v iránském pekel!

„The Follow The Signs“ je překvapivě vábivá nahrávka s překvapivě velkým potenciálem. Je jen velká škoda, že hlavní hrdina projektu nemá takové možnosti k tomu, aby svou tvorbu ještě více okořenil. Zvuková kvalita je sice ucházející, ale komplexně z průměru nevybočující. Jednotlivým skladbám se však nedá nic vytknout. TENEBROUS SHADOW vytvořil reprezentativní dílko východu, to všechno s malým cílem a mikroskopickou edicí. Cesty metalu jsou nevyzpytatelné , osobně však chci věřit tomu, že se s TENEBROUS SHADOW potkám při hodnocení oficiálního debutu.

ALL

http://www.metal.ee/bestia/hexenreich/index.php

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *