Syrrah (GATE OF SORROW)

Už dlouho jsme nedal v R.U.M. zinu prostor ženě, a protože „UG ABC“ nabízí témata nejen hudební, řekl jsem si, že něžné pohlaví nasměruji právě na tuto rubriku. Zde jsou postřehy a názory vokalistky Milady alias Syrrah z kapely GATE OF SORROW!

A – Arabské národy
Z arabského světa jsem zatím viděla jen Emiráty a Qatar. Je to zcela odlišná kultura od té naší. Jsou tam mrakodrapy, luxusní obchodní centra s pozlacenými klikami u záchodu, hotely, zábavní parky, uzavřené sjezdovky se sněhem uprostřed města a soukromé tryskáče, ale taky velká bída dělníků z Indie a Pákistánu, kteří na tom všem pracují. Nesvoboda a svázanost, upjatá morální a společenská pravidla, která my tady můžeme jen těžko pochopit. Nízké postavení žen, které nesmí ani vstoupit do stejného obchodu jako muži a nesmí si spolu ani sednout v restauraci. Je zvláštní tohle vidět…

B – Basketbalistky Česka
Krásný zápas, sice stříbro, ale i tak velký úspěch. Basketbal nehraju úplně každý den, ale na tyto zápasy se dívat je asi povinností.

C – Což takhle dát si špenát (film)
Klasika, která za určitých okolností uklidňuje :).

D – Death metal
Hm…jestli máš na mysli death metal i všechny jeho odnože, tak díky moc za otázku 🙂 na koncertech deathových kapel jsem schopná v němém úžasu hodiny stát a obdivovat nástrojový ekvilibrismus, techniku a rychlost. Některé kapely mají neskutečné muzikanty a v jejich muzice je obrovská energie a myslím, že ať chceme nebo ne, nebo o tom dokonce ani nevíme, tak se nás death metal nějakým způsobem v životě dotknul všech. Začínaje u kapel jako DEATH s Chuckem, MORBID ANGEL, SEPULTURA a DEICIDE, přes tvorbu HYPOCRISY, NILE, OPETH, rané PARADISE LOST, AMORPHIS až k IN FLAMES, DARK TRANQUILLITY, ARCH ENEMY nebo CHILDREN OF BODOM a spousty dalších, všichni stvořili specifickou atmosféru, originální zvuk, nepřeberné množství nápadů a variant, posouvají hranice hry na svoje nástroje a posouvají hranice ve vnímání hudby. Na začátku to asi ani jedna z těchto kapel neměla jednoduché, šla proti proudu a s něčím novým a řekla bych, že úplně opravdovým a niterným. Pro mě osobně jsou to ve srovnání s komerční popinou umělecká díla, která by si určitě zasloužila větší pozornost, než se jí dostává. U nás se mi hodně líbí PANDEMIA. Muzikanti, kteří umí tvořit v tomto stylu a umí ho i skvěle zahrát mají můj velký respekt.

E- Emo móda
Líbí se mi, když se někdo oduševněle a vkusně odlišuje od main streamu, ale když je něco ještě „v módě“ tak to tak trochu může svádět k pozérství a předstírání, tak já osobně si asi počkám, až emo tolik moderní nebude a pak se mi budou všichni zbylí emo líbit moc za to, že jsou sví :).

F – Fuckování některých vokalistů při koncertech
Tak jsou takoví, kteří si to dovolit můžou – třeba James LaBrie z DREAM THEATER nebo Bjorn Strid ze SOILWORK, ten fakt může :). Horší to bude s těmi, co by měli od začátku do konce děkovat, že je vůbec někdo poslouchá, ale to se mi ještě jako divákovi snad ani nestalo, aby byl vokalista úplně o ničem. Když mu už nejdou ty vokály, tak třeba je velký showman nebo má alespoň zajímavě nagelované růžové vlasy, takže se vždycky něco najde, co má do sebe :). Celkově je asi důležitější, co předvede.

G – Gramofon
Ten starý ještě myslím někde máme a jestli máš na mysli takový ten pro DJs v hodnotě luxusního auta, tak ten myslím nemáme…

H – Hospodské řeči o politice
Tak tomu vůbec, ale vůbec nerozumím…

CH – Chipsy
Chipsy já radši nemůžu, protože když vidím jeden, tak pak nevím jak přestat.

I – Internáty
Nic pro slabší povahy :).

J – J.A.R. (kapela)
Myslím, že na české poměry jsou hodně tvořiví a taky originální. Pokud se řadí v českém showbusinessu do popu, tak podle mě jsou určitě jedna z nejkvalitnějších popových kapel, které se tam pohybují.

K – Karel Schwanzerberg
Na toho pána nemám zatím názor.

L – LACRIMOSA
LACRIMOSA je určitě originál, který musel být aspoň ve své době vzniku něčím průlomovým. Jsou to netradiční kombinace stylů a zvuků, poslechnu si ji jako zajímavost, ale denně s ní v uších neusínám. Pro mě je tam málo zpěvná němčina a taky málo energie. To třeba RAMMSTEIN (když už jsme u sousedů) je jiná kávička :).

M – Matematické rovnice
Y + x = S a M? Z matematiky cokoliv, kdykoliv a kdekoliv!

N – Národní knihovna
Zrovna v Národní jsem nebyla, ale jednu dobu jsem si chodila půjčovat do knihovny různé knížky o zpěvu, byla tam vždycky taková zvláštní těžká atmosféra a já jsem se tam pokaždé zasekla na moc dlouho.

O – Oscar Wilde
Jsem spíš na modernější autory a taky přiznávám, že próza mě poslední dobou moc nebere. To literatura faktů se mi líbí víc.

P – Pěstování marihuany
Když z toho má někdo velkou radost, neubližuje tím ostatním a neobtěžuje je, tak bych ho nechala asi pěstovat :).

Q – Qatar
V Qataru mají dobré jídlo. Pro ty, kdo mají závislost na sladkém jako třeba já, je to bezpochyby ideální – oni tam dělají nasladko snad všechno. Maso s medem, k tomu sladká rýže s fíky, banánová polévka a tak. Doporučuji!

R – Rudolf Hrušinský (nejstarší)
Herec s největším charisma, které jsem na plátně českého filmu viděla. Vždycky jsem se přistihla při tom, že vlastně u toho filmu čekám jen na to, až tam zase Rudolf Hrušínský bude. Pro mě nezapomenutelný umělec.

S – Sociální dávky
To je velmi těžká otázka…

T – Tetování
Tetování se mi líbí u lidí, pro které má skutečný smysl a vyzařuje to z nich. Takové ty delfíny a sýkorky na bankovních úřednicích moc nemusím, ale u člověka, u kterého je tetování prorostlé s jeho životem a opravdovostí, je to něco mnohem hlubšího.

U – USB
Ne že bych nebyla technický typ, ale i po stopadesáté stějně přijdu až po průměrně 3hodinách čistého času, co a kam vlastně s ním 🙂

V – Volby 2010
Tento rok jsou zase volby?? Vždyť už byly minule…

W – Wikipedie
Je užitečná, jen by mohla být někdy obsáhlejší a taky rychlejší.

X – Xilofon
Tak to vím přesně, to je nástroj, který když na něj brácha cvičí, hraje přímo u něho celkem potichu a tlumeně, ale v ostatních sousedících místnostech se to nedá vydržet. Je třeba si k němu pořídit sluchátka na traktor v nejvyšší možné kvalitě!

Y – Year 2010 a má kapela roku
Tento rok jsem si objevila Sarah Jezebel Devu v novém projektu Angtoria, Otep, Floor Jansen v Revamp, In This Moment a taky Rubicon – album Tristanie
s novou zpěvačkou Mary

Z – Zrada(y)
Zrada nic moc, ale asi každý pád člověka trochu formuje a rozšiřuje mu obzory, a když už nic jiného, tak alespoň se pak dá trénovat, za jak dlouho je člověk schopen se po takovém pádu pořádně oklepat a vyškrábat se pak ještě dál a ještě výš…

ALL

http://www.gateofsorrow.com/cz/news.html

http://bandzone.cz/gateofsorrow

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *