Spolupráce ENDLESS MAIN a Slovak Metal Army!

Endless MainENDLESS MAIN a Slovak Metal Army sa dohodli na spolupráci pre vydanie nového albumu kapely „II“. Zvolenská skupina ENDLESS MAIN existuje od roku 2007 a na Slovenskej scéne vôbec nepatrí medzi nováčikov. Má za sebou niekoľko nahrávok a množstvo koncertov, avšak po niekoľkoročnej tichšej ére opäť udiera na tamtamy scény a v roku 2017 tak bude vydaný nový 9 skladbový album. Ten je štýlovo ladený do kompozične vyspelého Power Thrash Metalu s výraznými prvkami Symphonic Metalu. ENDLESS MAIN svoju novinku nahrali pod patronátom vlastného gitaristu Matúša v štúdiu SPK Audio, kde sa 9-skladbový materiál aj mixoval. O jeho finálny mastering sa však postarajú chlapci z André Matos Band v Brazílii. Obal albumu „II“ pochádza z dielne uznávanej Gréckej maliarky. Slovak Metal Army sa už teraz teší na podporu kapely ENDLESS MAIN. Všetky ďalšie informácie budú zverejnené priebežne prostrednícvom SMA aj kanálov samotnej kapely ENDLESS MAIN.

O ENDLESS MAIN

2007
Kapela ENDLESS MAIN vzniká koncom augusta 2007 v zostave Pavol Labuda – bicie, Milan Ferjenčík – gitara, Matúš Šudila – gitara, Michal Šepetka – spev, Jakub Šepetka – basa. O mesiac neskôr prichádza do kapely Michal Prochádzka – klávesy. Kapela si stanovuje ciele a začína sa zohrávať najskôr na prebratých skladbách od kapiel ako Freedom Call, Masterplan a Edguy. V novembri začína kapela skúšať svoj prvý song, aj keď nejaké tie pokusy boli už skôr.

2008
V januári 2008 nastáva krátky útlm v tvorbe kôly vedľajším povinnostiam niektorých členov. Po mesiaci pauzy kapela začína tvoriť a cvičiť druhú vlastnú skladbu, ktorá má speed metalovejší charakter. Koncom marca odchádza z kapely gitarista Milan Ferjenčík a je potrebné nájsť adekvátnu náhradu. Ňou sa stáva Marek Fencl, talentovaný gitarista ktorý hneď zapadol do kapely a budúcnosť sa mohla začať písať. Leto sa stáva obdobím prípravy na prvý koncert kapely, ktorý sa uskutočňuje 30. augusta v bývalom Kine Hviezda v Banskej Bystrici, takže sa poctivo skúša a do repertoáru je zahrnutý aj jeden song od kapely Ayreon. Ohlasy sú veľmi pozitívne čo kapelu teší a poháňa vpred. V novembri sa EM zúčastňuje koncertu v Nitre s ostrieľanými kapelami Allegra a Rebel Sky. Na konci roka prichádza ešte jeden koncert konajúci sa v Banskej Bystrici spolu s kapelou Baron Blade. A takto Endless Main ukončuje v podstate úspešný rok 2008. Na konte 3 koncerty a 5 vlastných skladieb.

baner_em2009
Ako sa patrí, na začiatku roka si dáva EM nejaké tie predsavzatia. Aj keď kapelu asi obmedzia v koncertovaní, ale malo by to stáť za to. Jedno z predsavzatí je pripraviť sa na nahranie CD, čo bude to najpodstatnejšie v roku 2009. Na jar a v lete kapela EM odohrá nejaké tie koncerty, jeden z nich aj za hranicami Slovenska v Brne, čo určite všetkých členov posúva vpred a dodáva chuť stále viac a viac vystupovať naživo. Druhá polovica leta je viac menej prázdninová. V septembri odohráva EM skvelý koncert v Banskej Bystrici, kde ako hostia vystupujú aj kapely Sagittari, Catastrofy a Sunity. Je to výborná akcia, doposiaľ jedna z najlepších v krátkej histórii kapely. Začiatkom novembra sa uskutočňuje výlet na Oravu do Námestova, kde EM nadobúda ďalšie koncertné skúsenosti. Nahrávanie CD sa čiastočne pribrzďuje, ale ako sa hovorí „pomaly ďalej zájdeš“ a tohto hesla sa kapela EM drží aj naďalej, postupne cvičí a vylepšuje svoje skladby aby finálny produkt mohol uzrieť svetlo sveta v čo najlepšej podobe.

2010
Prvá polovica roka sa niesie v koncertnom duchu. Začiatkom leta kapela prichádza o skúšobňu, ale koncom letných prázdnin začína šestica hudobníkov opať naplno skúšať už v nových priestoroch a následne odohráva 3 koncerty. Z toho jeden v Českej republike. Začiatkom novembra 2010 sa EM uzatvára do štúdia aby konečne vznikol dlho sľubovaný plnohodnotný materiál. Ako sa blíži koniec roka, tak aj nahrávka dostáva svoju konečnú podobu.

2011
Začiatok roka 2011 sa spevákovi Michalovi Šepetkovi narodí prvý syn a taktiež sa zrodí prvá regulérna nahrávka, ktorá dostala názov Sea Of Lies. Krst CD sa uskutočňuje 7. mája v Music Rock Cafe vo Zvolene za podpory spriaznených kapiel Inner Response a Nevaloth. V lete EM na podporu svojho debutového albumu odohrá koncerty v Rožňave, Banskej Bystrici a Budapešti. V jeseň nastáva menší útlm v aktívnom hraní, čo nie je na škodu, lebo kapela začína pracovať na skladaní hudobného materiálu pre ďalšie CD.

2012
Rok 2012 začína skúšaním nových skladieb na pripravovaný druhý album. Skladby sa nesú v progresívnejšom duchu ako doterajšia tvorba. Popri skúšaní nových songov sú na pláne tiež koncerty, kde kapela plánuje priebežne predstaviť aj novú tvorbu. EM sa teší na ohlasy fanušíkov…

2017 – NOVÝ ZAČIATOK
Rok 2017 je pre kapelu ENDLESS MAIN veľmi dôležitý. Takmer po šiestich rokoch bude vydané druhé CD a to ponesie názov „II“. „Dva“ preto, lebo po malých personálnych zmenách a miernom odklone od pôvodného štýlu sme si povedali, že je to ten najvýstižnejší názov pre nový album. Možnosť začať po druhý krát, možnosť byť druhý krát späť, každý si to však môže vysvetliť po svojom. Vzhľadom k tomu, že si všetko financujeme sami všetko tak akosi aj trvá. Album bude obsahovať 9 skladieb v tempách ako rýchlych tak aj pomalých. Novinkou je určite zvuk sedem strunovej gitary, ktorá dodáva albumu, ale aj štýlu celkom zaujímavé farby a ladí ho k Power Thrashu s prvkami Symphonic Metalu. Obal maľuje uznávaná Grécka výtvarníčka a o nahrávanie sa postaral gitarista Matúš v štúdiu SPK Audio. Mastering „Dvojky“ bude zhotovený u priateľov z kapely Andrého Matosa v Brazílii. Nový album „II“ bude vydaný pod Slovenskou značkou podporujúcou domácu scénu – Slovak Metal Army.

ENDLESS MAIN

www.facebook.com/endless.main

email: endless.main.band@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *